На мiжнародному конкурсi «Полiт у майбутнє», що проходив наприкiнцi липня у Музеї космонавтики в Москвi, робота конструкторiв Днiпропетровського конструкторського бюро «Пiвденне» посiла почесне третє мiсце. Проте є всi пiдстави вважати, що незабаром саме вона сколихне науковий світ. Адже днiпропетровцi створили двигун з посадочним модулем для доставки науково–дослiдної апаратури на поверхню Мiсяця i Марса.
Як зазначає провiдний автор проекту Микола Ковальчук, потреба такого двигуна зумовлена тим, що останнiм часом деякi країни, як–от Індiя, США, Китай, виявляють серйозний iнтерес до освоєння космiчних об’єктiв. Інвестують у такі проекти приватнi компанiї, для яких головний критерiй — реальнi конструкторськi розробки. І саме реальнiсть та ще й порівняно невисоку вартiсть Микола Ковальчук називає визначальною перевагою створеного КП «Пiвденне» двигуна. Проте в космiчнiй програмi, яка розроблена в Українi до 2032 року, не передбаченi польоти з пiлотами чи пов’язанi з посадками космічних кораблів. Отож Микола Ковальчук сподiвається на зарубiжнi замовлення.
До того ж фахiвцi звертають увагу на вигiднiсть цього проекту вартiстю близько 3,7 мiльйона доларiв США — вiн має окупитися протягом восьми рокiв.