Минулої суботи Ізраїлем прокотилася хвиля найбільших в історії цієї країни демонстрацій. На вулиці Тель–Авіва та інших міст вийшло близько 300 тисяч людей, при тому що загальна кількість населення Ізраїлю становить 7,5 мільйона. У столиці протестний марш проти зростання цін на продукти харчування та житло за низьких, на думку демонстрантів, зарплат і соціальних виплат, почався з площі Хабіма, де вже три тижні стоїть наметове містечко, розбите ініціаторами протестів.
Пройшовши урядовим кварталом між вулицями Каплана та Бегіна, учасники маршу скандували: «Народ вимагає соціальної справедливості!». «Уряд покинув людей, тому тепер вони повертають собі свою країну», — заявив на мітингу перед будинком уряду один з організаторів протестів Рой Нойман.
Черговий спалах народного невдоволення спричинив урядовий пакет законів, тиждень тому ухвалений парламентом. Ним, зокрема, передбачено будівництво гуртожитків для студентів та надання податкових пільг подружжям, які купують свій перший будинок чи квартиру. Мета шляхетна, але засоби виконання цих намірів та коло осіб, яких стосуються ухвалені закони, не задовольняють мешканців Ізраїлю — передусім молодь, яка вимагає від влади почати зводити доступне житло, знизити податки, скасувати плату за навчання та чесно розподіляти державні ресурси.
Прем’єр–міністр Беньямін Нетаньяху відмовився зустрітися з протестувальниками, але уряд пообіцяв створити «круглий стіл» за участю провідних економічних експертів для спілкування з представниками різних суспільних груп. Водночас аналітики не виключають, що нинішні протести можуть призвести до відставки Нетаньяху. До слова, економічна та соціальна ситуація в Ізраїлі значно краща, ніж навіть у багатьох країнах Західної Європи.