Американська академія кіномистецтв оголосила у Лос–Анджелесі прізвища цьогорічних лауреатів почесного «Оскара» за життєвий внесок у мистецтво кіно. Нагадаємо, два роки тому кіноакадеміки вирішили вручати почесних «золотих чоловічків» окремо від основної церемонії нагородження. Тепер «Оскари» за вислугу років видають у рамках щорічного губернаторського балу в торгово–розважальному центрі «Голлівуд енд Хайленд», де також розташований кінотеатр «Кодак», у якому щороку відбувається «оскарівська» церемонія. Цього року захід призначено на 12 листопада.
Як повідомляє Бі–Бі–Сі, у 2011–му кіноакадеміки вирішили відзначити негритянського актора Джеймса Ерла Джонса (відомого передусім як «голос Дарта Вейдера» з кіноепопеї «Зоряні війни), популярну темношкіру телеведучу Опру Уїнфрі та гримера Діка Сміта. Усіх трьох відзначено за «екстраординарні досягнення впродовж творчого життя, особливий внесок у справу кінематографа чи діяльність на благо академії». Окрім того, Уїнфрі додатково отримає премію Джин Хершолт за внесок у благодійність.
Найбільш впливова жінка в американському шоу–бізнесі, до речі — не лише телезірка, а й кіноактриса. 1984 року Опра дебютувала у драмі Стівена Спілберга «Колір пурпуру». За цю роль її навіть номінували на «Оскара». Завдяки характерному голосу, Уїнфрі також озвучувала персонажів анімаційних фільмів «Принцеса і жаба», «Бджолине кіно» та «Павутиння Шарлотти».
80–річний вихідець зі штату Міссісіпі Джеймс Ерл Джонс на широкому екрані вперше з’явився 1964 року в сатиричній антивоєнній стрічці Стенлі Кубрика «Доктор Стрейнжлав, або Як я навчився не турбуватися та полюбив атомну бомбу». У його доробку — ролі у більш ніж 50 фільмах, серед яких такі кінохіти, як «Конан–варвар», «Полювання на «Червоний Жовтень», «Ігри патріотів», «Пряма та явна загроза».
Що ж до Діка Сміта, то він гримував акторський склад таких культових фільмів як «Хрещений батько», «Екзорцист», «Таксист», «Мисливець на оленів» та багатьох інших. Сміт, який у фаховому середовищі має прізвисько «хрещений батько гриму», вже був відзначений «Оскаром» 1984 року за роботу над фільмом Мілоша Формана «Амадей». 1989 року він також номінувався на «Оскара» за фільм «Татусь».