Хто ти без рiдної мови? Нiхто!

04.08.2011

Нинiшня влада веде Україну в Європу широкою дорогою, яка закiнчується в Москвi.

За даними перепису населення, в Українi проживає 78 вiдсоткiв українцiв.

І дав тобi Бог землю, одну з найкращих на планетi, i дав тобi розум, щоб ти був добрим господарем на цiй землi, i дав тобi гарну мову, щоб ти мiг говорити нею з Господом i щоб ти мiг, як соловейко, спiвати.

Ти так i жив по заповiдях Божих певний час. Ти створив собi державу на рiвнi європейських формацiй iз назвою Київська Русь.

Ти сiяв хлiб, будував житло, захищав себе, як мiг, та, мабуть, не вiдчував великої бiди, яка насувалася на тебе. Мабуть, тодi ти не розумiв, що iснують на планетi Земля тi людськi сили, якi не хочуть працювати, як ти, а хочуть скористатися плодами твоєї працi.

Пiсля розпаду Київської Русі з усiх бокiв посунули на Україну орди загарбникiв. І всi, що приходили, приносили на своїх багнетах свою мову. Звичайно, ти чинив опiр загарбникам. Цей опiр не завжди був вiдповiдним. Інодi ти вiрив, що загарбники бувають добрими. Інодi серед твоїх землякiв знаходилися зрадники...

Десятки разiв тобi забороняли на твоїй землi розмовляти рiдною українською мовою. Тебе садили до в’язницi далеко вiд рiдної хати, тебе нищили фiзично й духовно, звинувачуючи в нацiоналiзмi. Ти був винен перед окупантами лише тому, що ти українець.

Сьогоднi ти маєш власну державу, яка зветься Україна. А чи ти є справжнiм господарем на своїй землi? Розглянемо одне питання — це питання мови.

Аналiзуючи свiтовi мови, вченi встановили, що українська посiдає друге мiсце в Європi за своєю якiстю. То хочу тебе спитати, шановний українцю: «Чи не соромно тобi сьогоднi за твоє ставлення до своєї рiдної мови?».

Влада дуже мало робить для вiдродження мови, культури, покращення та взагалi збереження України як української держави. Звичайно, ти не добровiльно вiдмовився вiд своєї мови. Про це свiдчить iсторiя.

А якою є нинiшня ситуацiя? У Верховнiй Радi деякi депутати не хочуть промовляти державною мовою, тим самим порушують Конституцiю i Закон України про мови. Мабуть, таких людей не варто обирати депутатами ВР. Власного виробництва кiнофiльмiв немає. Росiйськi фiльми українською мовою майже не дублюють. Багато наших телевiзiйних каналiв не є україномовними. На FM–радiостанцiях майже неможливо почути українську пiсню. У державних установах майже не звучить українська мова, тому що чиновники нею не володiють. Україномовних друкованих перiодичних видань украй мало, українське книговидавництво ледве жеврiє. У церквi священик звертається до тебе не тiєю мовою, яку тобi подарував Бог. Тож чи вiд iменi Бога вiн промовляє?

Однiєю з найважливiших характеристик нацiї є мова. Хто ти є без рiдної мови? Нiхто. «Нiхто» не може пишатися iсторичним минулим свого народу, виховувати в собi та своїх дiтях патрiотизм, любов до свого народу, своєї країни. І тому, шановний українцю, звертаюся я до тебе з надiєю пробудити у твоєму серцi бажання стати справжнiм українцем.

Володимир КРАСОВСЬКИЙ,
пенсiонер
Днiпродзержинськ
  • Аби жолуді, а до дуба — байдуже...

    Чисельність населення у будь-якій країні є фактором, що безпосередньо впливає на подальший розвиток суспільства — уповільнює чи прискорює його, а також вважається базисом економічного, соціального, політичного, культурного, духовного та інтелектуального розвитку держави. >>

  • Яйце, прапор і безсмертна душа

    На перший погляд, це несумісні речі, проте вони є різними формами матерії та енергії, перетворені фізикою і біофізикою. Багато тисячоліть людина пізнавала Світ — від плескатої Землі до нейтрона й пульсара; пристосовувалася до природи, накопичувала досвід використання природних явищ на свою користь. Незрозумілі явища приписували «галузевим» богам; творилися міфи, з яких формувалася релігія. >>

  • Історія повторюється і вчить

    Події, які відбуваються у сучасному світі, вимагають від нас, українців, бути особливо пильними. Озвіріла влада Москви йде на все, щоб порушити встановлений мир і порядок у світі, одурманити населення Росії, виправдати свою агресивну політику щодо своїх сусідів. Особливу роль у цій справі відіграє Московська церква як підрозділ ФСБ. >>

  • Прийми, загарбнику, нашi дари...

    Проблеми, притаманні нашому життю, не зникли після виборів до Верховної Ради, а лише загострилися та ще й довели, що виборець не мудріший за дурного карася. Подивімося на партії, які прийшли в парламент. >>

  • Фальшива назва держави

    Після Полтавської битви 1709 року, зламавши незалежницький спротив волелюбних українців на чолі з Мазепою, московський цар Петро І в 1721 р. проголосив Московію називати Росією, а себе — імператором Російської імперії, хоча Залісся (тобто Московія) ніякого відношення до Київської Руси-України не мало, її історичне минуле — в Золотій Орді. >>