Директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард привітала домовленість республіканців та демократів у Конгресі США, які змогли–таки підняти планку державного боргу й не допустити технічного дефолту найбільшої економіки світу. «Ця угода корисна як для американської, так і для загальносвітової економіки, оскільки знижує міру невизначеності на ринках та зміцнює фінансову репутацію Сполучених Штатів», — вважає глава МВФ.
Утім поки що підписаний президентом Бараком Обамою закон про підвищення межі державного боргу США не вплинув на негативні настрої на світових ринках. Як зазначає Бі–Бі–Сі, єврозона і США надалі тягнуть світові біржі вниз. Азійські ринки вчора відкрилися падінням курсів основних цінних паперів, відреагувавши таким чином на падіння акцій на американських біржах та оприлюднену статистику, яка свідчить, що економіка США з труднощами відновлюється після рецесії. Європейські ринки вчора вранці також почали роботу з падіння головних індексів на тлі зростання побоювань щодо високих боргів одразу кількох країн Євросоюзу.
Ціни на золото на європейських ринках учора сягнули нового історичного максимуму — 1668,23 долара за тройську унцію. У цьому випадку теж спрацьовують побоювання, що закон про підвищення верхньої межі держборгу США спричинить сповільнення темпів зростання американської економіки з огляду на передбачене ним скорочення бюджетних видатків.
Падінням обмінного курсу євро щодо долара США завершилася робота глобального фінансового ринку у вівторок. За 1 євро давали 1,4208 долара, тобто єдина європейська валюта впродовж однієї доби втратила 0,32 відсотка своєї вартості щодо американської. А впродовж останніх п’яти сесій долар знецінився на 2,13%. Головні гравці на фондових майданчиках світу готуються до того, що потрясіння ринку держоблігацій зони євро триватимуть. Свідченням таких побоювань цього тижня стала втеча капіталу в найбільш надійні форми його збереження — золото, швейцарський франк та… долар США. Який, попри все, залишається основною світовою валютою (не в останню чергу тому, що Вашингтон завжди може запустити друкарський верстат і додрукувати належну кількість «зелених» для закордонних ринків).
Не менш надійною наразі виглядає японська валюта. У вівторок стрімке зростання єни щодо долара навіть викликало тривогу уряду Японії, який пообіцяв у разі подальшого підвищення курсу національної грошової одиниці здійснити грошову інтервенцію на світових фінансових ринках. Очевидно, з огляду на цю погрозу, єна вчора відчутно впала, проте, за прогнозами експертів, незабаром може вирости знову.