Інцидент трапився, коли Філатов на власному гелікоптері, яким управляв пілот, намагався приземлитися поблизу міста Підгороднє. Коли машина заходила на посадку над берегом річки Самара, невідомий обстріляв гвинтокрил iз вогнепальної зброї: кулі пробили лопать, обшивку двигуна, залишили сліди на захисному покритті корпусу.
Як розповів пілот, він відразу побачив чоловіка, який стріляв. Ним немовби виявився громадянин С., насамперед відомий тим, що є родичем кримінального авторитета Мазепи, на чому відразу акцентували увагу деякі інтернет–сайти. Ще цікавіше, що син С. працює в прокуратурі області. А сам батько начебто має відразу дванадцять одиниць зареєстрованої вогнепальної зброї.
Як повідомили в прес–службi обласної міліції, вже встановлено групу осіб, причетність яких до вказаної події перевіряють. Проте про мотиви зухвалої стрілянини поки що доводиться тільки здогадуватися. По–перше, стріляли з власного домоволодіння, коли шанси для невиявлення нульові? По–друге, чи знав С., що стріляє по Філатову? А по–третє, якщо й знав, то чому стріляв відкрито й настільки зухвало?
Борис Філатов інцидент не коментує. Проте деякі інтернет–видання припускають, що стрілянину спричинила його професійна діяльність. Відомий насамперед як адвокат, Філатов з 2005 по 2010 роки на одному з місцевих телеканалів вів популярну щотижневу телепередачу «Губернські хроніки», яка, як кажуть, не залишала живого місця на багатьох сильних світу Дніпропетровська. Зокрема, діставалося на горіхи і доволі помітній особі з Партії регіонів, нині голові Севастопольської міськдержадміністрації, а тоді — голові Дніпропетровської облдержадміністрації, Володимиру Яцубі. Сам Філатов при цьому повідомляв, що пересувається по місту тільки з охоронцями, але й це не вберігало Бориса Альбертовича від інцидентів, зокрема, колись уже обстрілювали його автомобіль.
У 2010 році, коли в Україні з’явилася нова влада, «Губернські хроніки» несподівано наказали довго жити. Борис Філатов повідомив про закриття телепрограми, пояснивши це тим, що визначальною її особливістю є викриття неблагочестивих діянь представників влади, а з чільними особами команди дніпропетровських облдержадміністрації та облради у нього давні дружні стосунки, тому робити таке стосовно них якось незручно.
Щоправда, ходіння в журналістику адвоката, який вже у 2007 році отримав звання заслуженого журналіста, на цьому не завершилося. На державному телеканалі у Дніпропетровську він започаткував нову телепередачу «Губернські прогнози», у якій вже явно проглядалося бажання підігрувати діючій владі, проте, на відміну від «Хронік», вона завоювати популярність не змогла. Бо глядач звик сприймати Філатова таким, що когось «мочить», а не підхвалює. Тож поза очі його називали великим фахівцем iз «політичної заказухи».
А ще Борис Альбертович вважається людиною небачено заможною як для журналістського цеху, так і для адвокатського. Справді, далеко не в кожного представника цих професiй є власні гелікоптери. Та й побувати у понад 50 країнах світу, мандруючи, як Філатов, мало хто може собі дозволити. Тому стрілянина, немовби зчинена громадянином С., поки що породила чимало недвозначних запитань.