Облюбували рожевокрилі птахи озера Камишинський луг і Кояшське неподалік траси Феодосія—Керч. Пернаті поводяться досить одноманітно: цілий день, збившись у зграї, незворушно сидять на воді. І лише зранку кудись відлітають, імовірно, підзаправитись калоріями, а потім знову повертаються на насиджені місця.
Поява такої великої кількості пеліканів (за деякими підрахунками, від півтисячі до тисячі) на озерах, де взагалі рибою і не пахне, є дивною і для тутешнього орнітолога, старшого наукового співробітника Карадазького заповідника Михайла Безкоровайного. Адже традиційно в ці спекотні дні пелікани здебільшого ласують рибкою за сотні кілометрів від Криму — у плавнях Волги в районі Астрахані. Тож пан Михайло припустив у розмові з «УМ», що цей феномен, можливо, викликаний збільшенням популяції серед перелітних птахів, які у пошуках їжі дісталися курортних місць Керченського півострова.
Виявляється, востаннє, ще наприкінці 1990–х років, пану Михайлу випало бачити у цій місцині лише одиноких пеліканів. Тому найближчим часом орнітолог збирається перебазуватись у район Феодосії, щоб спробувати розгадати причину появи рибоїдних птахів на геть непридатному для їхнього «столування» кримському озері.