Надзвичайна подія сталася серед білого дня. На щастя, після обвалу масивної стіни південно–західної частини фортеці ніхто не постраждав, а місце руйнування одразу відгородили від надокучливих туристів і мародерів.
Причину руйнування частини фортеці, першозгадка про яку датується ще X—XII століттями, наразі з’ясовує спеціально створена комісія. Утім, за попередніми висновками, будівля не витримала проливних дощів, які декілька днів поспіль заливали Кам’янець–Подільський, що на Хмельниччині. «Швидше за все, руйнування відбулося під впливом природних факторів. Наразі достеменно з’ясувати це повинна спеціально створена комісія, яка й визначить, що робити далі зі зруйнованою вежею та як провести реставрацію», — повідомила у коментарі «УМ» начальник департаменту з гуманітарних питань Кам’янець–Подільської міської ради Олена Кузема.
Радить не турбуватися про втрату через цей прикрий інцидент історичної ваги фортеці член комісії, головний архітектор міськради Ігор Пиріжок: «Оборонні споруди розвалюються часто. І відновити їх не становить труднощів. Інше питання, що стало причиною руйнування і хто, відповідно, компенсовуватиме збитки й фінансуватиме реставрацію». За словами Ігоря Володимировича, лише після остаточних висновків комісії можна буде говорити про реставрацію. «Фортеця перебуває на балансі управління житлово–комунального господарства, а замовником реставраційних робіт, які на цій частині фортеці проводять із 2006 року, але так і не були завершені, є музей архітектурного комплексу».
У дирекції музею нам вдалося дізнатися, що лише впродовж 2008 року на реставрацію історичної споруди з державного бюджету витратили 1,2 мільйона гривень. І це при тому, що реставрація всього колись грізного оборонного комплексу проводиться ще з 1999 року. Відповідно, не складно підрахувати, що протягом дванадцяти років сума коштів, витрачених на відбудову оборонних мурів, уже сягнула не одного мільйона державних коштів. Утім через чиюсь недобросовісну роботу державі, схоже, доведеться ще раз оплатити те, що не простояло й десяти років.