Лебедєва залишили за ґратами
Вєльський районний суд Архангельської області відмовив бізнес–партнеру Михайла Ходорковського, екс–главі МФО «Менатеп» Платону Лебедєву в проханні про умовно–дострокове звільнення. Раніше підтримати клопотання відмовилася прокуратура Бєльського району. Розгляд клопотання Лебедєва про УДЗ почався 26 липня. На підтримку ув’язненого підприємця висловилися його родичі: брат, дружина, дочка. Кілька роботодавців також заявили, що можуть надати Лебедєву місце роботи в разі звільнення. Проте суд врахував негативну характеристику, надану ув’язненому керівництвом виправної колонії, де він відбуває покарання. У ній, зокрема, йдеться про порушення, які вчинив Лебедєв: загубив робу, тапочки та інші предмети, видані йому в місці відбування покарання, й нібито одного разу звернувся до офіцера на «ти». Сам Лебедєв цей факт заперечує.
Конгрес США шукає можливості уникнути дефолту
Провідні члени Конгресу США від Демократичної та Республіканської партій продовжують пошук компромісу задля уникнення дефолту. Як повідомляє Радіо «Свобода», лідери своїх фракцій у Сенаті, демократ Геррі Рід і республіканець Мітч Макконнелл, та спікер Палати представників, республіканець Джон Бейнер, провели тривалу дискусію за зачиненими дверима. Бейнер закликав підтримати його план, який передбачає водночас скорочення бюджету США і підняття межі державного боргу. Щоправда, цей план відкидає демократична більшість у Сенаті — демократи проти скорочення бюджету, оскільки вважають, що це вирішить проблему лише на найближчі шість місяців, але вона знову стане актуальною 2012 року, коли у США мають відбутися президентські вибори. Тим часом міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив, що найближчими днями оприлюднить план дій уряду, якщо до 2 серпня (кінцевого терміну підняття планки державного боргу) члени Конгресу не зможуть домовитися.
Грецію знову «опустили»
Рейтингове агентство Standard&Poor’s учора знову понизило суверенний рейтинг Греції: з ССС до СС. При цьому, як повідомляє агенція «Рейтер», прогноз щодо рейтингу Греції залишено «негативний», тобто вже найближчим часом його можуть знову понизити. У лінійці S&P залишається тільки два рейтинги, гірші за СС — С і D, який означає дефолт за зобов’язаннями. Нагадаємо, попереднього разу рейтинг Греції було знижено в середині червня, і тоді в агентстві заявляли, що ССС — найнижчий суверенний рейтинг у світі.
Чергове зниження рейтингу Греції пов’язане з тим, що Євросоюз вніс у план порятунку країни і приватних інвесторів: їм запропоновано або обміняти грецькі облігації зі швидким терміном погашення на цінні папери з погашенням через 15 або 30 років, або пред’явити свої облігації до погашення, але з дисконтом у 20 відсотків. У S&P вважають, що такий спосіб порятунку Греції призведе до збитків інвесторів. Після рішення держав єврозони про надання Греції другого пакета допомоги в розмірі 110 млрд. євро інше рейтингове агентство — Moody’s — 25 липня понизило рейтинг країни на три ступені: з Caa1 до Ca. У класифікації Moody’s залишився тільки один рейтинг, нижчий за Са — С.