Дводенна криза, спричинена спробою поліцейського спецназу Косова «Роса» захопити контрольно–пропускний пункт на адміністративній лінії розмежування з центральною Сербією, в середу ніби стихла — косівські силовики відступили після приходу миротворчих підрозділів НАТО. Проте вчора конфлікт розгорівся з новою силою, після того як група самооборони з сербського анклаву вранці атакувала і спалила згаданий КПП у населеному пункті Яриньє. Розташовану неподалік базу НАТО косівці закидали «коктейлями Молотова».
Президент Сербії Борис Тадич засудив спроби ескалації конфлікту і закликав усі сторони утримуватися від насилля. Зокрема, попросив усіх сербів, які мешкають в автономному краї Косово і Метохія, виявляти «стриманість, адекватність та мир».
Але ці заклики поки що залишаються без відповіді. Позавчора на території провінції був атакований автобус із журналістами сербської інформагенції ТАНЮГ, оператор групи потрапив до лікарні з травмою голови. А вчора з землі обстріляли хорватський гелікоптер, який входить до складу міжнародних миротворчих сил КФОР.
У зв’язку з ускладненням ситуації в Косові, Сербія зробила запит про скликання надзвичайного позачергового засідання Ради безпеки ООН. Але Німеччина, яка на цей час головує в РБ, погодилася лише на проведення «закритих консультацій» із цього питання. Закордонні спостерігачі в Республіці Косово передбачають розвиток подій за ще гіршим сценарієм. Вони зазначають, що Міжнародні сили безпеки в Косові фактично зайняли проалбанську позицію, тому покинуті напризволяще серби провінції та націонал–радикали у самій Сербії готові до найбільш рішучих дій — аж до збройного повстання.