У фіналі конкурсу краси «Міс Всесвіт», який відбувся позавчора в Мітад-дель-Мундо — передмісті столиці Еквадору Кіто, перемогла 20-річна австралійка Дженніфер Хокінс. Друге місце посіла 25-річна «Міс США» Шанді Фіннессі, яка вже встигла написати та видати книгу для дітей, а третє — 22-річна «Міс Пуерто-Ріко» Альба Гізелла Рейєс. Наша Саша Ніколаєнко, на жаль, не потрапила навіть у першу п'ятнадцятку.
До п'ятірки найвродливіших дівчат світу також потрапили «Міс Тринідад і Тобаго» Даніела Джонс та «Міс Парагвай» Яніна Гонсалес. Хоча українські ЗМІ напередодні пророкували перемогу представницям України та Росії — Олександрі Ніколаєнко та Ксенії Кустовій, але виявилося, що в організаторів конкурсу та в журі дещо відмінні уявлення про еталони дівочої краси. Українка та росіянка навіть не потрапили до складу 15 фіналісток, з числа яких обирали першу красуню світу (хоча ведучу «Погоди» каналу «Інтер» нагородили титулом «Міс бікіні» на попередньому етапі конкурсу, а президент Еквадору навіть прислав Олександрі 59 білих троянд). Натомість у фінал увійшли семеро перших красунь з країн Латинської Америки. Схоже, що жагуча південна врода ще в моді, хоча в остаточному підсумку перші два місця посіли блондинки з блакитними очима, представниці «холодних» англо-саксонських країн.
Інкрустовану діамантами корону «Міс Всесвіт» цьогорічній переможниці вручила минулорічна тріумфаторка — представниця Домініканської Республіки Амелія Вега. Дженніфер Хокінс має 180 сантиметрів зросту, вона танцівниця та манекенниця. Її головними зацікавленнями є серфінг, переглядання спортивних змагань разом з батьком, родинні виїзди за місто та перегляди фільмів у кінотеатрах. Австралійка завдяки перемозі на конкурсі прагне отримати роботу телеведучої. Наразі вона отримала грошову винагороду на річне утримання (сума не називається), добірний гардероб від кращих модельєрів та 45 тисяч доларів на навчання у кіношколі Нью-Йорка.
Конкурси «Міс Всесвіт» проводять з 1952 року, зазвичай на початку травня. Цьогорічний конкурс за участі перших красунь з 80 країн транслювали на 150 країн світу. Організатори запевняють, що за ним стежили 1,5 млрд. глядачів, але агенція «Рейтер» наводить дещо скромнішу, хоча також вражаючу цифру — 600 млн. глядачів.
Цьогорічний конкурс супроводжувався демонстраціями та протестами профспілкових та опозиційних організацій, які стверджували, що уряд Еквадору, організовуючи конкурс, хоче приховати від світу масштаби тієї бідності, яка панує в цій країні.