Генеральний прокурор, особливо якщо його ім'я Геннадій Васильєв, — особа дуже заклопотана. Настільки, що через надмірну зайнятість не має часу навіть прийняти запрошення своїх колишніх колег по парламенту й особисто завітати до Верховної Ради з інформацією щодо виборчих подій у Мукачеві. Але, вочевидь, пам'ятаючи про своє депутатське минуле, зовсім зневажити парламентаріїв екс-нардеп Васильєв не міг (тим паче, що ВР може його й відставити), і таки приділив їм якусь годину в своєму напруженому генпрокурорському графіку. Щоправда, замість конструктивного діалогу з головою ГП законодавцям довелося обмежитися заочним заслуховуванням його натхненного монологу в телесюжетах: у вівторок увечері Геннадій Андрійович присвятив народним обранцям цілу прес-конференцію.
Спершу трохи нотацій. Схоже, дехто з парламентаріїв так і не засвоїв урок, прочитаний Генпрокурором уже майже місяць тому. Тож пан Васильєв вирішив нагадати Верховній Раді, що негоже вказувати прокурорам, як поводитися в тій чи іншій ситуації — вони образливі й мають хорошу пам'ять. Зокрема, пам'ятають, що, згідно з рішенням Конституційного Суду від 20 березня 2002 року, народний депутат не може звертатися з вимогами і пропозиціями у правоохоронні органи з приводу розслідування конкретної справи. А ті нардепи, які вважають, що попереднє розслідування «мукачівських подій» проводиться неправильно, тим самим цей висновок КС нахабно ігнорують і грубо порушують. «Чому вони (депутати. — Авт.) сьогодні визначають кваліфікацію дій? (...) У чому полягає зневажливе ставлення Генпрокуратури до закону — в тому що призначено експертизи, на які потрібен час?» — риторично поцікавився у журналістів Васильєв. І підкреслив, що не влаштовує парламентаріїв насамперед те, за якою статтею ГП порушила кримінальну справу щодо «мукачівських подій» (справу порушено «за фактами хуліганства й викрадення виборчої документації». — Авт.). Окрім того, Васильєв нагадав, що давати оцінку, чи були фальсифіковані вибори мера в Мукачеві, його відомство може лише після отримання висновків експертів. А якщо парламентарії й надалі втручатимуться в діяльність правоохоронних органів або будуть давати їм поради щодо того, як треба діяти, то хай переносять органи правосуддя у стіни Верховної Ради, «порадив» нардепам Генпрокурор.
Що ж до запропонованого бютівцем Анатолієм Матвієнком проекту постанови про недовіру Генпрокуророві у зв'язку з недостатнім розслідуванням подій, що відбулися в післявиборчому Мукачеві, то це, за словами Геннадія Андрійовича, «пряме втручання в діяльність правоохоронних органів». А сам Матвієнко, подаючи такі проекти, «лукавить». «Скільки я особисто пропонував передати документи — оригінали протоколів виборчих дільниць, які є в нього на руках, — він так і не зробив цього, посилаючись на побоювання, що документи десь зникнуть», — поскаржився на «лукавого» опозиціонера Васильєв.
І взагалі, поява проекту постанови про його звільнення, на думку «головного прокуратора» України, насправді пов'язана зовсім не з «мукачівськими подіями», а... «з розслідуванням Генпрокуратурою кримінальної справи щодо Юлії Тимошенко». І «якби Верховна Рада хотіла показати свою принциповість, як ставитись до злочинців, то вона дала б згоду на притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності». Судячи з обіцянок Геннадія Андрійовича уже найближчим часом направити до парламенту подання на лідерку БЮТі, кримінальну справу проти якої Генпрокуратура порушила за статтею 369 Кримінального кодексу після звинувачувальної заяви екс-помічника пані Юлі Володимира Боровка («УМ» про це вже докладно розповідала), незабаром законодавці матимуть чудову нагоду продемонструвати Різницькій (читай — Банковій) свою слухняність...