Незалежність Іраку: повна чи часткова?
Після того як поданий на початку минулого тижня на розгляд Ради Безпеки ООН спільний американсько-британський проект резолюції стосовно шляхів урегулювання ситуації в Іраку наштовхнувся на критику (Китаю, Франції, Росії та Німеччини), США та Британія учора подали на розгляд РБ проект резолюції з суттєвими змінами. У ньому чітко зазначено, що міжнародні стабілізаційні сили на чолі зі США залишать Ірак на межі 2005 та 2006 років після проведення перших загальних демократичних виборів, а іракці будуть самі розпоряджатися своїми природними багатствами, передусім нафтою. Однією з найсуттєвіших змін у проекті резолюції є та, що новий суверенний уряд Іраку, який 1 липня перебере на себе владу від американців, матиме право вимагати виведення з країни окупаційних військ іще до дати проведення загальних виборів, а вся іракська поліція з 1 липня підпорядковуватиметься винятково МВС Іраку. Офіційна презентація проекту нової резолюції має відбутися наприкінці цього тижня на форумі ООН, на якому також будуть присутні щойно призначені члени нового уряду Іраку.
Парфьонов постраждав за Яндарбієва
«Корова» не була здорова
Санітарний лікар Харкова Тетяна Ковпакова назвала головного винуватця масового отруєння дітей регіону молочними продуктами. Це підприємство «Харківплемсервіс». І під його виробничим дахом, і у виготовленій ним сметані та сирові «висiяли» паличку збудника інфекції. На сьогодні діяльність неблагонадійного виробника призупинено. Така ж участь спіткала і приватне підприємство «Ковальова», що займалося безпосередньою доставкою молочної продукції дитячим закладам області. Як з'ясувалося, посередники часто працювали без супроводжувальної документації. Тобто в принципі могли завезти товар будь-якої якості.
Мийте руки, кухарі!
НОВИНИ ПЛЮС
Ми не підписували контракт на війну
«17 травня у відділ захисту прав військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей секретаріату Уповноваженої з прав людини зателефонував рядовий контрактної служби військової частини А1300 Коптелов Олександр Володимирович, який повідомив, що ще 3 травня цього року він та рядовий контрактної служби Потапенко Олексій Валерійович написали рапорт на ім'я командира батальйону військових підрозділів, розташованих в Іраку, про розірвання контракту внаслідок «істотних змін умов проходження служби», але до цього часу відповіді на свої рапорти вони не отримали, у зв'язку з чим просили допомогти їм швидше повернутися до України», — повідомила вчора на спеціальній прес-конференції омбудсман Ніна Карпачова. Говорячи про «істотні зміни умов проходження служби», солдат мав на увазі, що в Іраку ведуться інтенсивні бойові дії, уточнив заввідділом захисту прав військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей В'ячеслав Білоус. Тобто, зголосившись їхати в Ірак і наглядати за транспортуванням вантажів, наші хлопці виявилися втягнутими у війну, чого в контракті, звісно, не було передбачено. Природним є бажання повернутися з чужої війни, але відповіді на рапорти Коптелов та Потапенко не отримували протягом двох тижнів, отож і звернулися до Уповноваженої з прав людини.