Днями глава держави підписав указ, яким зменшив площу Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка Національної академії наук на 0,5 гектара. Цю територію відведуть під будівництво залізнично–автомобільного мостового переходу. «Кабінету Міністрів забезпечити у шестимісячний строк вилучення 0,5 гектара земель для будівництва залізнично–автомобільного мостового переходу через річку Дніпро (з підходами) у місті Києві на залізничній ділянці Київ–Московський — Дарниця», — йдеться у другому пункті указу Президента.
Як відомо, «міст Кірпи» почали будувати у 2004–му. Цього року Кабмін збільшив фінансування будівництва на 390 мільйонів гривень — до 1, 47 мільярда. Зараз добудовують з’їзд iз мосту в бік Наддніпрянського шосе для руху на правий берег. Повністю завершити будівництво мосту планується до вересня 2011 року.
Адміністрація ботанічного саду ще не виступила з офіційними коментарями з приводу зменшення його площі. Не відповідають ні робочі, ні мобільні телефони керівництва. Нагадаємо, у вересні минулого року Національний ботанічний сад ім. Гришка святкував свою 75–ту річницю. Як тоді писала «УМ», незважаючи на указ Януковича про урочистості до дати, ботсад не отримав на святкування від держави жодної копійки.
ДОВІДКА УМ
Ідея створення ботанічного саду в Києві зародилася ще восени 1918 року, коли створили Національну академію наук. Наукові основи саду були розроблені працями всесвітньо відомого флориста Володимира Липського. Однак цей план не було реалізовано. У 1928 році Липський переїхав до Одеси, де до кінця життя очолював Ботанічний сад Одеського університету. Із перенесенням столиці України з Харкова до Києва уряд 1935 року затвердив рішення Київради про будівництво нового ботанічного саду і відведення землі площею в 117 га на Звіринці.
Будівництво ботсаду розпочалося восени 1935 року, і з новою силою відновилося під час війни, після визволення Києва. Третього березня 1944 року ботанічний сад отримав статус самостійної установи Академії наук. Його очолив видатний селекціонер, академік Микола Миколайович Гришко. Під його керівництвом і було розроблено наукову частину генерального плану будівництва ботанічного саду згідно з постановою Раднаркому України.