Оригінально вирішили підійти до розв’язання проблеми із затримки зарплат у місті Лева, де влада звернулася до церков усіх конфесій iз проханням нагадувати у своїх виступах, що борги — це гріх. А борг, який не віддають навмисно, — ще більший злочин.
Із такою ініціативою виступила директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич, яка сподівається, що таким чином ситуація покращиться. Адже наразi у Львовi борги вже сягнули 30 мільйонів гривень. Половину з цієї суми заборгували держустанови. Як розповіла пані Ірина «УМ», найбільша проблема — iз Львівським науково–дослідницьким радіотехнічним інститутом, де людям давно затримують зарплатню, а сума боргів досягла 10 мільйонів гривень. Причому якось вплинути на директора установи влада не може.
За інформацією департаменту, в місті близько півтори сотні проблемних підприємств. У багатьох гроші є, але їх просто не хочуть платити», — констатує держчиновниця . Також пані Ірина додає: якщо метод буде ефективним, влада й надалi звертатиметься по допомогу до вищих сил.
Але львів’яни не новатори в цьому плані. Ще з початком світової фінансової кризи по всій планеті проходили церковні служби за її швидше завершення. Англіканська церква навіть випустила для всіх охочих спеціальну молитву, яку треба читати під час кризи. А з благословення архієпископа Кентерберійського написали молитву за стабільність банківської системи. В Україні 2008 року протестанти молилися за стабільність у державі та щоб «Бог милував і відвів економічні потрясіння». Цікаво, що тоді УПЦ Московського патріархату і УПЦ Київського патріархату засудили такі дії.
Іван ГАВРИЛЯК