22 липня ввійде в історію Донецька як перемога світла над тьмою. На відкритому судовому засіданні Донецький апеляційний адміністративний суд (головуюча — Білак С.В.) задовольнив скаргу Ірини Круглової до Донецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення міськради від 15.04.2011 року про ліквідацію загальноосвітньої школи № 111. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, йдеться в ухвалі суду.
Отже, Феміда підтвердила вердикт Ворошиловського райсуду Донецька, яким було задоволено клопотання Ірини Круглової про забезпечення позову та зупинено дію рішення міської ради про ліквідацію школи №111 з українською мовою навчання, що в Петровському районі Донецька.
У той же день суддівська колегія Донецького апеляційного адміністративного суду скасувала другу ухвалу від 15 червня Центрально–міського суду міста Макіївки про відмову в забезпеченні позову позивачам — батькам трьох ліквідованих Макіївською міською радою україномовних шкіл — №№3, 27 і100. Як уже повідомляла «УМ», перша ухвала судді Андрюшиної від 2 червня була скасована Донецьким апеляційним судом 13 липня.
Таким чином, по чотирьох школах зупинено ліквідаційні рішення міських рад. Хоча всі три макіївські ЗОШ розграбовано, частину майна вивезено, ще частину, як висловилася представник відділу освіти Макіївки в суді Світлана Безносікова, знищено. На запитання судді, як 1 вересня можна буде відновити роботу шкіл Макіївки в разі, якщо буде ухвалено рішення на користь батьків, відповіді не прозвучало.
У розмові з «УМ» голова ініціативної групи макіївської школи №3 Ганна Назіпова розповіла: незважаючи на те, що, згідно з рішенням Макіївської міськради, школа мала припинити роботу лише 31 серпня 2011 року, наразі приміщення навчального закладу повністю порожнє. «Усі меблі й техніку вивезли, навіть накопичувальний бак із системи опалення зрізали. Щоб попоновити роботи навчального закладу з 1 вересня, доведеться почати роботу практично з нуля. Проте всі батьки зацікавлені, щоб діти пішли до рідної школи вчасно і мали добрі умови навчання, — розповідає пані Ганна. — Ми направили листа до міського відділу освіти з вимогою повернути в школу все, що було вивезено. Також маємо намір звернутися до суду першої інстанції для надання виконавчого листа. Тоді вже звернемося до прокуратури та міліції, щоб забезпечили його виконання».
«Ці дві перемоги місцевої громади — важливий крок на шляху до повної перемоги над оптимізаторами–ліквідаторами. Сподіваємося, що незаконні рішення місцевої влади буде остаточно скасовано, і діти зможуть сісти за парти рідних шкіл iз 1 вересня», — додає в коментарі «УМ» заступник голови Донецької обласної організації «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Марія Олійник.