Скандал навколо видання News of the World, журналісти якого прослуховували телефони звичайних людей і знаменитостей, ледве не коштував прем’єрського крісла нинішньому очільникові уряду Великої Британії Девіду Камерону. У середу британські букмекери навіть приймали ставки на те, чи піде він у відставку під тиском громадськості. Прем’єр–міністру довелося скоротити свій візит до Африки й терміново повернутися до Лондона, щоб виступити перед парламентом.
Камерону було про що звітувати перед депутатами, адже в ході скандалу виявилося, що він неодноразово приймав у своїй резиденції власника медіа–холдингу «Ньюз корпорейшн» Руперта Мердока, якому належав закритий через резонансну справу таблоїд. Більше того – прем’єр працевлаштував у свою службу зв’язків із громадськістю колишнього головного редактора «Новин світу» Енді Коулсона, який змушував своїх співробітників вести нелегальне прослуховування. Ці два факти давали підстави для відставки самого Камерона. Адже, як наголосив під час слухань у парламенті лідер опозиції Ед Мілібенд, у глави уряду було достатньо інформації, щоб виявити належну обережність при доборі кадрів.
Під час виступу перед парламентаріями Камерону не раз довелося червоніти. Він був змушений визнати, що скандал із втручанням журналістів News of the World у приватне життя громадян підірвав довіру людей до ЗМІ, політиків та поліції. Прем’єр запевнив, що «виніс урок» із цієї історії. Але тепер, за його словами, британці очікують від політиків, що ті розберуться зі скандалом та нарешті зосередяться на більш важливих темах: безробітті, проблемах імміграції та соціальному благополуччі громадян. Вибачення за помилки при доборі кадрів Камерон так і не приніс.
А напередодні британські парламентарії заслухали свідчення самого Руперта Мердока, його сина Джеймса та останнього головного редактора «Новин світу» Ребеки Брукс. Мердок–старший назвав цей день «найбільш принизливим» у своєму житті, і одразу після слухань у парламенті відлетів на своєму приватному літаку до США. Де на нього також чекає мало приємного: щонайменше дві зустрічі з акціонерами компанії, перед якими доведеться відповідати на дуже неприємні запитання, можливе зниження кредитного рейтингу медіа–холдингу та, головне, особлива увага з боку ФБР.
А поки Мердок рятує свою медіа–імперію, знайшлися охочі врятувати й закритий ним тижневик. Як повідомляє агенція ІТАР–ТАКС, російський бізнесмен Олександр Лебедєв хоче придбати ліквідовані Мердоком «Новини світу» та перетворити це видання на... «орган боротьби з міжнародною корупцією». Колишньому офіцеру КДБ Лебедєву вже належать британські газети «Івнінг стандарт», «Індепендент» та «Індепендент он сандей», які він придбав за безцінь, коли ці колись популярні видання опинилися на межі банкрутства.