Президента Чилі Сальвадора Альєнде, якого 11 вересня 1973 року під час військового перевороту скинули прихильники генерала Аугусто Піночета, ніхто не вбивав — побачивши, що президентський палац оточили заколотники, він сам наклав на себе руки. Цю версію, на якій, до речі, раніше наполягав Піночет, тепер підтверджено офіційно. У травні цього року в рамках судового розслідування, покликаного з’ясувати обставини загибелі Альєнде, було здійснено ексгумацію його останків. І судово–медична експертиза встановила: покійний президент здійснив самогубство.
Сенатор Чилі від Соціалістичної партії, дочка загиблого екс–глави держави Ісабель Альєнде заявила журналістам, що міжнародна група судмедекспертів після ретельного дослідження дійшла єдиного висновку про обставини смерті її батька. Згідно з ним, 65–річний Сальвадор Альєнде, сівши у крісло в президентському кабінеті, затиснув між ногами автомат АК–47, який йому свого часу подарував президент Куби Фідель Кастро, та випустив собі у підборіддя коротку чергу з двох куль. Одна з них виявилася смертельною, а друга застряла у стіні кімнати — її знайшли пізніше.
«Висновок такий самий, як той, що його вже зробила для себе й родина: президент Альєнде, перебуваючи в екстремальних умовах, вирішив здійснити самогубство, щоб не дати переможцям себе принизити», — заявила Ісабель Альєнде. І, подякувавши експертам за проведену роботу, наголосила, що тепер родина загиблого спокійна — знаючи, що Альєнде відібрав собі життя з власної волі, без участі третіх осіб.
Раніше про обставини загибелі екс–президента Чилі було дві версії: за однією з них, Альєнде вбили заколотники (американський журнал «Ньюзвік» писав, що у тілі скинутого глави держави виявили 13 куль), за другою, яку активно підтримувала хунта, він здійснив самогубство. Сальвадор Альєнде був президентом Чилі у 1970—1973 роках та реалізував програму радикальних економічно–суспільних перетворень, які називалися чилійською дорогою до соціалізму. Вони включали аграрну реформу і націоналізацію низки підприємств. Реформи не подобалися правим силам країни та військовим, які вчинили заколот на чолі з генералом Аугусто Піночетом за сприяння ЦРУ США. Американці вважали, що президент хоче перетворити Чилі на другу Кубу.