Холерний вібріон співробітники СЕС виявили у воді, яку подавали насосною станцією першого підйому Павлопольського водосховища Маріуполя. Вона призначалася для технічних потреб місцевого машинобудівного гіганта — «Азовмашу». Виявити холеру допомогла випадковість — на неї захворів один iз робітників підприємства. Постраждалий опісля стверджував, що вживав технічну воду, яка, за висновками медиків, і стала причиною захворювання.
«Наші фахівці провели розгорнуті заходи, взяли проби води з різних джерел. Проба, взята 15 липня на насосній станції першого Павлопольського водосховища, показала позитивний результат, — пояснила завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій Маріупольської міської СЕС Лариса Антонова. — У воді знайдено холерний вібріон О1 серогрупи, біовар Єль–Тор, серовар Огава. 18 липня там же було взято повторні проби, щоб остаточно переконатися у вірогідності отриманих аналізів».
За словами фахівця, результати аналізів, а також копії проб маріупольські санепідеміологи направили до обласної СЕС. Оскільки насосна станція Павлопольського водосховища розташована на території Новоазовського району, всі профілактичні й протиепідеміологічні заходи будуть розробляти й здійснювати епідеміологи Донеччини.
«Станом на 20 липня у Маріуполі зареєстровано 23 випадки захворювання холерою та 12 випадків віброносійства у клінічно здорових людей. Наразі 22 хворих і 9 вібріоносіїв виписано з холерного госпіталя. Один хворий і ще троє носіїв інфекції продовжують лікування. Стан їхнього здоров’я лікарі оцінюють як задовільний. Проведення профілактичних заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища холери у Маріуполі триває», — повідомив головний державний санітарний лікар Донецької області Віктор Денисенко.