У серпні цього року наша держава святкуватиме ювілей. Утім не лише урочистого параду військової техніки, а навіть традиційного військового оркестру на майдані Незалежності не буде. Влада пояснює, що економить гроші. Президент Віктор Янукович постановив скасувати проведення 24 серпня 2011 року парадів військ у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також містах, де розташовані штаби оперативних командувань та видів Збройних сил.
Народний депутат від «НУНС» Ярослав Кендзьор зазначив у коментарі «УМ», що, коли довідався про ініціативу глави держави, загалом схвалив її. Бо «Україні немає чим хизуватися на військовому параді». Але додав: якби Янукович зробив аналіз своєї діяльності й усвідомив, Президентом якої країни він є, а зробивши такий аналіз, ще й почав дбати про українців, — це був би найкращий подарунок до Дня Незалежності. «На жаль, це лише мої фантазії», — визнав Ярослав Михайлович.
Зовсім цинічно виглядає ініціатива депутата від Партії регіонів Василя Горбаля, який пропонує українцям самим зібрати гроші на святкування Дня Незалежності. Та найдивніше в цій ситуації те, що на підготовку парадів уже використали чималу суму грошей. Як зазначено на офіційному сайті Міністерства оборони, станом на 15 липня використали майже 9 мільйонів гривень із 37 запланованих. Навіщо ж тоді починали підготовку? Сума, що залишилася, має піти на забезпечення Збройних сил пальним для підготовки до навчань i відновлення технічної готовності військової техніки.
Заступник голови Департаменту преси та зв’язків зi ЗМІ Міністерства оборони Костянтин Саділов пояснює «УМ», що витрачені кошти пішли на ремонт техніки, яку мали використати на параді. Яку саме техніку лагодили, не уточнює. «У будь–якому випадку ці гроші не пропали, бо ремонт усе одно треба було робити. Україна має що показати, зокрема, танк БМ Булат, який на основі Т–64 переробили вітчизняні майстри, «нашпигувавши» його надсучасною технікою», — каже пан Саділов.
Іван ГАВРИЛЯК
ДО РЕЧІ
Із міркувань економії Віктор Янукович вирішив відмовитися не лише від парадів, а й від вручення 3500 ювілейних медалей «20 років незалежності України». Як повідомив газеті «Дєло» заступник керівника прес–служби адміністрації Президента Олег Кошелєв, виготовлення медалей обійшлося б бюджетові в понад мільйон гривень. Тож відповідно до змін, внесених 15 липня 2011 року в указ «Про святкування 20–ї річниці незалежності України», глава держави вирішив утриматися від виготовлення пам’ятного ювілейного знаку, а зекономлені кошти спрямувати «на посилення соціального захисту населення».