Скандал щодо прослуховування телефонів журналістами лондонського таблоїда «Новини світу» набрав ще й кримінально–полiтичного забарвлення після того, як позавчора знайшли мертвим перед власним будинком колишнього журналіста «Новин світу» 47–річного Шона Хора. «Поліція не знає причини смерті, але її обставини не викликають підозр», — повідомила вчора британська газета «Гардіан». За неофiцiйними даними, це самогубство, але не виключають i вбивство. Адже Хор був першим, хто відважився публічно розкрити таємниці роботи «Новин світу» включно з прослуховуванням телефонів i підкупом поліції. Він зробив це у вересні минулого року в інтерв’ю американській газеті «Нью–Йорк Таймс», що й поклало початок скандалу, який триває й досi.
Хор, зокрема, розповів, що тодішній головний редактор «Новин світу» Енді Кулсон не лише знав про підслуховування, а й змушував до такої практики підлеглих журналістів, щоб матеріали газети були сенсаційнiшими. І яка ж кара чекала на Кулсона? Після відставки з посади головного редактора його прийняли на роботу директором у справах зв’язків прем’єр–міністра Великої Британії. Він змушений був залишити цю посаду лише в січні цього року, після свідчень тепер уже мертвого Шона Хора. Тобто скандал набрав ще й загальнонаціонального політичного характеру. Захиталося крісло під чинним главою уряду Великої Британії.
Ще минулого тижня Шон Хор дав чергове інтерв’ю «Нью–Йорк Таймс», у якому розповів про техніку підслуховування стільникових телефонів (серед фахівців вона має сленгову назву «пінджинг») та яким чином у цьому процесі задіяно поліцію. Можливо, він розповів занадто багато.
«УМ» повідомляла вчора, що у зв’язку зі скандалом подав у відставку глава Скотланд–Ярду Пол Стівенсон. Це саме зробив і його заступник Джон Ейтс. «Політичні голови» наразі не летять, але, варто сподіватися, невдовзі полетять.
Щодо головного героя скандалу, медіа–магната Руперта Мердока, якому належали «Новини світу», то Рада директорів очолюваного ним холдингу «Ньюз корпорейшн» заявила, що не розглядає питання про зміщення Мердока з посади глави цього медіа–холдингу, але створено незалежну комісію для розслідування ситуації навколо газети «Новини світу». Утім Мердока вже зробили «трупом». Хакери зламали інтернет порталу належних йому британських газет «Таймс» і «Сан». Вони переробили і виклали в інтернеті першу сторінку «Сан» iз некрологом Мердока на ній.