Імовірно, вже невдовзі діти та підлітки відпочиватимуть лише за старими радянськими традиціями — у бабусі на дачі, адже їхати в табори сьогодні небезпечно не тільки для здоров’я, а й для життя загалом. У зв’язку з постійними випадками масових захворювань дітей Державна санітарно–епідеміологічна служба Міністерства охорони здоров’я протягом 18 липня перевірила 254 дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. У результаті рейду санітарнi лікарi призупинили функціонування комплексу «Верховина» в Івано–Франківській області й оздоровчого закладу в Чернігівськiй області «Веселка». Не почнуть нові зміни й два оздоровчі заклади для дітей у Київській області — «Лісова Казка» та «Переяславський». У «Доброму самаритянинi» і «Юному романтику» перевіряючі також виявили низку порушень санітарних норм.
У таборах вважають, що такі перевірки зумовлені отруєнням російських дітей в «Альбатросi». «Нас перед відкриттям сезону вже перевіряло обласне управління здоров’я. Проте після випадку з «Альбатросом» почалися поспішні масові перевірки. Наш табір закрили, бо треба замінити старе обладнання на нове. Зараз робимо все можливе для швидшої заміни устаткування і відновлення функціонування табору», — пояснив «УМ» директор «Верховини» Роман Жичицький.
Нагадаємо, 12 липня близько 90 російських дітей стали жертвами чергового отруєння в севастопольському таборі «Альбатрос». На сьогодні вже встановлено конкретну причину захворювання. За словами в. о. головного санлікаря Севастополя Романа Проскуріна, результати лабораторних досліджень показали наявність золотистого стафілококу в чотирьох працівників табору та на технологічному обладнанні харчоблоку. «Зараз табір закрили, бо, крім того, що знайшли бактерії, до його роботи висунуто низку інших зауважень. Якщо впродовж установлених термінів ці недоліки буде повністю усунено, «Альбатрос» зможе прийняти дітей на четверту зміну», — повідомив «УМ» начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Севастопольської міськдержадміністрації Андрій Тимченко.
Нині в таборі «Альбатрос» триває розслідування, ведуть профілактичні роботи, дирекцію притягують до адміністративної відповідальності. Про це «УМ» заявив начальник організаційного відділу Севастопольської міської санітарно–епідеміологічної служби Ігор Кузін. Також він зазначив, що остаточні рішення щодо подальшої долі дитячої здравниці буде винесено не раніше 12 серпня.
Якщо працівники таборів швидко усувають недоліки, МОЗ поступово, без проблем, поновлює їхню діяльність. Начальник табору «Юний романтик» на Одещинi Віра Корнієнко розповіла «УМ», що заклад знову має право повноцінно функціонувати, оскільки за добу вони відремонтували електробойлер, через який i закрили табір. А допоки дирекції таборів–порушників «у ритмі вальсу» усувають недоліки роботи своїх комплексів відпочинку, діти добувають зміни у сусідніх оздоровчих установах.
Ірина УЗЛОВА