Британська поліція заарештувала колишнього головного редактора закритої минулого тижня британської бульварної газети News of the World («Новини світу») Ребеку Брукс за підозрою у причетності до прослуховування телефонних розмов i підкупу поліцейських, повідомляє Бі–Бі–Сі. Компанія зазначає, що це вже десятий арешт у справі телефонного шпигунства. Після допиту вчора вранці 43–річну Ребеку Брукс звільнили під грошову заставу, повідомила лондонська поліція.
Ця найгучніша на Британських островах справа за– останні місяці минулої неділі набрала драматичнiшого забарвлення після того, як заявив про відставку головний комісар Скотланд Ярду Пол Стівенсон. Причиною відставки глави британської поліції були його тісні зв’язки з іншою особою з медіа–імперії Руперта Мердока — заступником головного редактора «Новин світу» Нілом Уоллісом, який тепер перебуває під арештом. Стівенсон, який очолював поліцію останні два роки, у заяві про відставку визнав, що знайомий з Уоллісом iз 2006 року, але одночасно заперечив, що має хоч якесь відношення до справи прослуховування телефонів журналістами «Новин світу» та підкупом ними поліцейських.
Арешт Ребеки Брукс та її заступника є великим ударом по самому Руперту Мердоку, оскільки жінка була дуже близькою з родиною Мердоків і та захищала Брукс до останнього. Сам Мердок та його син Джеймс сьогодні свідчитимуть перед парламентським комітетом. Цього ж дня перед депутатами британського парламенту постане Ребека Брукс. З огляду на телефонний скандал, Мердок уже відкликав свою пропозицію про придбання за 12 млрд. доларів 61 відсотка акцій найприбутковiшої британської телекомпанії BSkyB. Тепер від австралійського медіа–магната відвертаються ще недавно так прихильні до нього британські політики. Лідер британських лейбористів Ед Мілібенд закликав демонтувати медіа–імперію Мердока на Британських островах.