«Новин» не буде — репутація зіпсувалася

12.07.2011
«Новин» не буде — репутація зіпсувалася

5–мільйонний наклад останнього номера «Новин світу» вже вчора став дефіцитом. (Фото Рейтер.)

«Дякуємо вам і прощавайте», — великими літерами написано на першій сторінці останнього номера популярного британського таблоїда News of the World («Новини світу»), який вийшов накладом 5 мільйонів примірників. Останній він у буквальному сенсі: відучора одне з найстаріших у Британії та найпопулярніших у світі періодичних видань припинило своє існування. За свою 168–річну історію «Новини світу» пережили шістьох британських монархів та дві світові війни, а тепер спіткнулися на скандалі з нелегальним прослуховуванням. Власник газети, один із найбільших світових медіа–магнатів Руперт Мердок, вирішив закрити тижневик, тираж якого в часи найбільшого розквіту сягав дев’яти мільйонів примірників, з огляду на «заплямовану репутацію».

Скандал, який зрештою «поховав» News of the World, почався ще 2006 року, коли газета опублікувала матеріали, з яких випливало: журналісти незаконно прослуховували автовідповідач принца Вільяма. Тоді цю історію вдалося «зам’яти», відбувшись відставкою головного редактора. Журналіста і приватного детектива, який на його замовлення зламав голосову пошту спадкоємця британського престолу, засудили до кількох місяців ув’язнення.

Проте згодом з’ясувалося, що «Новини світу» застосовували цю практику щонайменше з 2002 року, коли не лише проникли до голосової пошти зниклої безвісти 13–річної школярки Міллі Даулер, а й знищили кілька повідомлень. Згодом дівчинку знайшли вбитою. У ході розслідування було встановлено факти проникнення журналістів до голосової пошти багатьох інших осіб, у тому числі знаменитостей. На тлі цього скандалу акції медіа–імперії Руперта Мердока «Ньюс корпорейшн», яка видає також популярні британські газети «Сан», «Таймс» та «Санді таймс», минулого тижня стрімко впали в ціні, і компанія подешевшала загалом на 1,7 мільярда доларів.

8 липня було заарештовано колишнього редактора видання Енді Коулсона, який нібито особисто давав репортерам вказівки прослуховувати телефони. Сам Коулсон заперечує, що взагалі знав про таку практику. Скандал певною мірою зачепив і прем’єр–міністра Девіда Камерона, у якого Енді працював директором із комунікацій.

Тим часом останнього редактора «Новин світу», Ребекку Брукс, Руперт Мердок узяв на іншу посаду в корпорації, хоча решту понад 200 співробітників видання звільнив «з кінцями».

 

ГАЛУЗЬ

Паперова преса проти інтернету: вижити не можна померти?

Хоча мотиви для закриття «Новин світу» нібито були очевидними, експерти нагадують: це вже не перший «прокол» 80–річного Руперта Мердока, який прагне перевести належні йому друковані видання в інтернет. Як зазначає у своєму блозі один із першопрохідців російського інтернету Антон Носик, 68–річний прощальний номер News of The World можна прочитати в мережі безкоштовно, хоча іще недавно таблоїд проголошував себе піонером платного онлайн–доступу до свого паперового контенту. На платний інтернет–доступ перейшла й газета «Таймс», аудиторія якої після цього впала з 21 мільйона до 2,7 мільйона читачів на місяць. При цьому за перші чотири місяці платного режиму видавцям вдалося отримати кошти зі 105 тисяч читачів — тобто кожного двохсотого з тих, хто читав газету безкоштовно. Перша щоденна газета для планшетних комп’ютерів iPad — The Daily, яку Мердок запустив 2 лютого (вартість одного номера — 99 центів) теж залишається збитковою. І, швидше за все, закриється, щойно вичерпаються виділені власником на її видавництво 30 мільйонів доларів.

До слова: днями холдинг «Ньюз корпорейшн» за 35 мільйонів доларів продав групі американських інвесторів колись найбільшу у світі соціальну мережу MySpace, яку в часи розквіту придбав за 580 мільйонів «зелених».

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>