Окрім цього, вилучено також всі автомобілі цих ЗМІ. Такі заходи було вжито на виконання рішення Шевченківського райсуду за позовами журналістів Дмитра Дубенського і Тамари Давиденко до вказаних видань про стягнення заборгованості на загальну суму близько 150 тисяч гривень. «Я подавав позов ще у 2009 році, оскільки ці видання заборгували мені виплату заробітної плати за 2008—2009 роки. Процес дуже довго затягували, проте днями суд визнав мої вимоги правомірними. Ми намагалися розв’язати справу з директорами газет по–людськи, утім вони не виходять зі мною на контакт й ігнорують наші пропозиції на примирення. Якщо так триватиме і далі, я подаватиму позов до прокуратури стосовно порушення кримінальної справи», — розповів «УМ» позивач, журналіст інформаційного агентства «Наш Продукт», екс–журналіст газет «Вечірній Київ», «Хрещатик», «Українська столиця» Дмитро Дубенський.
Адвокат позивачів Анастасія Москаленко зазначає, що виконання подібного рішення суду, згідно з українським законодавством, є обов’язковим на території України, тому за невиконання винні особи дійсно можуть понести кримінальну відповідальність. «Мені надійшов лист про арешт майна цих газет, хоча при цьому виконувач обов’язків головного редактора газети «Вечірній Київ» Роман Костриця стверджує, що він давно виплатив заборгованість і звинувачує мене й моїх підзахисних у шахрайстві. Через виконавчі служби ніякі платіжні реквізити не проходили», — переконує «УМ» Анастасія Москаленко.
У редакції «Вечірнього Києва» коментувати ситуацію відмовляються. Як повідомив «УМ» другий позивач Тамара Давиденко, на перші два позови представники газет навіть не з’являлися: «А на третій вони надіслали фальшиву довідку про те, що я там навіть ніколи не працювала, хоч у мене були всі документи на підтвердження протилежного, необхідні записи у трудовій книжці. Після трьох засідань суд призначив виплатити заробітну плату із врахуванням усіх відпускних. Проте гроші я ще не отримувала».
Нагадаємо, що «Вечірній Київ» та «Українська столиця» належать до системи комунальних засобів масової інформації міста. Ці видання зараз переживають не тільки фінансові, а й структурно–організаційні проблеми. Функціонування «Української столиці» уже протягом року знаходиться під питанням. До того ж раніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін має намір ліквідувати комунальні ЗМІ протягом семи років: витрати на їхнє утримання невиправдано великі. Такі ідеї звучать із вуст і деяких чиновників Київміськдержадміністрації, а також депутатів Київради. При цьому передбачалося, що реорганізація комунальних ЗМІ розпочнеться вже найближчим часом, а головні редактори муніципальних друкованих видань будуть звільнені.
Ірина УЗЛОВА