Уряд Єгипту схвалив законопроект, згідно з яким восени в цій країні відбудуться перші демократичні парламентські вибори. Як повідомляє єгипетська державна інформагенція МЕНА, закон передбачає змішану пропорційно–мажоритарну систему: половину з 500 депутатів обиратимуть за списками, а решта 250 балотуватимуться в одномандатних округах. Закон виписано таким чином, що жодна з партій не зможе набрати в парламенті більшість. Водночас законодавчий орган буде потужною противагою сильній президентській владі. Також цей нормативний акт сприятиме обранню в депутати жінок, передбачаючи їх розміщення у верхній частині партійних списків. Окрім того, до 25 років знижено вік кандидатів, які можуть бути обрані до парламенту.
Тепер новий виборчий закон має затвердити Вища військова рада, якій належить влада в країні після повалення президента Хосні Мубарака. Після виборів військові мають передати правління державою створеному новообраним парламентом цивільному уряду.
Попри демократичний характер закону, він уже наштовхнувся на негативну оцінку з боку деяких ліберальних та світських партій, які з’явилися у країні під час антиурядових виступів у січні. Не задоволена й ісламська організація «Брати–мусульмани», яка за правління Мубарака була під забороною і проводила депутатів до парламенту через одномандатні округи як незалежних кандидатів. Тепер «Брати–мусульмани» офіційно зареєструвалися як політична партія і розраховували отримати на виборах більше половини парламентських місць, тож обмеження щодо партійного представництва їм аж ніяк не до вподоби.