Олімпійські боги також люблять трійцю. Після двох прикрих невдач південнокорейський Пхенчхан таки добився свого: позавчора увечері на сесії в південноафриканському Дурбані Міжнародний олімпійський комітет на чолі з Жаком Рогге обрав це місто столицею Зимової олімпіади–2018.
Раніше корейці боролися за право провести Ігри 2010 і 2014 року, але щоразу зазнавали поразки. Найдраматичнішим було перше голосування, коли у фіналі Пхенчхан, який після попереднього раунду відбору лідирував із відривом в 11 голосів, зрештою програв канадському Ванкуверу з рахунком 53:56. При виборі олімпійської столиці–2014 історія повторилася. Спершу найбільше членів МОК — 36 — віддали свої голоси Пхенчхану (російський Сочі набрав 34, австрійський Зальцбург — 25), але в другому раунді Сочі підтримало на чотири МОКівці більше.
Та корейці вкотре довели, що однією з провідних рис азіатського характеру є терплячість, і знову подали до МОК свою заявку. На відміну, до речі, від Зальцбурга, який після двох поспіль «бронз» вирішив узяти тайм–аут і цього разу на проведення Олімпіади не претендував. А протистояли Пхенчхану німецький Мюнхен і французьке Ансі. І цього разу південнокорейське місто було однозначним лідером. Тому члени Міжнародного олімпійського комітету вирішили делегацію Республіки Корея довго не мучити і вже в першому раунді голосування віддали Пхенчхану більшість голосів — 65 (Мюнхен набрав 25, Ансі — 7).
«Ми десять років слухали і вчилися в олімпійської сім’ї, й ось нарешті наші зусилля та прагнення прийняти зимові Олімпійські ігри винагороджено! — не приховував радості лідер південнокорейської делегації Ян Хо Чхо. — Тепер ми гарантуємо, що й надалі напружено працюватимемо до 2018 року, щоб створити дивовижний досвід проведення Зимових ігор».
І справді, незважаючи на дві поразки, Пхенчхан не припиняв готуватися до прийняття Олімпіади — за підтримки центральної влади у місті активно зводили олімпійські об’єкти, готелі тощо. Комісія МОК, яка відвідала всі три міста–претенденти, у своєму звіті відзначила високий рівень підготовленості Пхенчхана та близькість розташування спортоб’єктів одне від одного. Самі корейці з гордістю заявляють, що Олімпіада–2018 стане «найкомпактнішою в історії». Окрім того, до переваг цього кандидата відносили найбільшу підтримку населення (92 відсотки) та величезний бюджет, який міська та державна влада готова виділити на підготовку та проведення Олімпійських ігор — більше 100 мільйонів євро.
Нагадаємо, на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року збирається претендувати український Буковель.