«Вибачте, трохи втратив орієнтири», — усміхаючись представникам медіа, з порога промовив Юрій Мєшков. Мовляв, за той час, відколи безвилазно мешкає у Білокам’яній, дещо підзабув вулиці–провулки рідного Сімферополя. А от з орієнтирами політичними у колишнього президента Криму все гаразд — знову готовий до бою, точніше — протестного руху на півстрові. Щоправда, винятково як порадник–консультант: мовляв, його російське громадянство не дозволяє більшого.
Що ж радить колишній президент бунтівної автономії «громадянам Республіки Крим»? Передусім — створити «народний Трибунал Криму» і громадський парламент республіки. Аби не залишати без наслідків «жоден випадок зазіхання на Республіку та її громадян». А ще «збирати докази» проти тих, хто завинив перед народом Криму. Приводом для цього стало масове зіткнення активістів російських козачих організацій з українською міліцією 2 липня у Феодосії.
Мєшков зізнався, що нині вірних із числа колишніх соратників у нього залишилося мало (на саму прес–конференцію зазирнуло кілька стареньких пенсіонерів). Хіба що народний фронт «Севастополь–Крим–Росія», активісти якого начебто давно закликали його очолити цей рух. А от «таких, як Сергій Павлович» (йдеться про одного з лідерів руху «Русскоє єдінство», депутата місцевого парламенту Сергія Цекова) Мєшков досі вважає «прєдатєлєм родіни» і навіть «отрєбьєм», тож про якісь стосунки з ним не хоче й чути. Одне слово, екс–президент виступає у своєму амплуа.
Хоча нездоровий, дещо «зів’ялий» колір обличчя колишнього головного кримського сепаратиста геть не викликав якогось злорадства, навпаки. Адже напередодні трагічно загинула в Криму перша дружина Мєшкова Людмила (це буцімто чи не головна причина його приїзду) і клопоти, пов’язані з цим, судячи з усього, лягли винятково на Юрія Олександровича. Та й сама «матушка Росія», в лоно якої він колись намагався привести Крим, не надто до нього прихильна. Адже, відповідаючи на запитання «УМ» про своє нинішнє життя–буття, Мєшков щиро зізнався, що вимушений підробляти, бо пенсії у 8 тисяч рублів йому постійно не вистачає. «Інколи навіть доводиться брати в борг у знайомих», — констатував Мєшков. До того ж він досі не розрахувався за квартиру, з якою колись допоміг колишній московський мер Юрій Лужков.
Скільки пробуде в Криму, Юрій Олександрович і сам не знає. Мовляв, усе залежатиме від обставин, переважно сімейних.