Із самого початку року: присяга Національної гвардії на вірність українському народу. Фото на першій сторінці «УМ»: літери «НГ» на погоні вояка, перероблені лезом із літер «ВВ» — «Внутрішні війська СРСР», якими доти була наша Нацгвардія — перша збройна сила незалежної України.
* * *
Упродовж 1992 року кореспонденти «УМ» чотири рази виїжджали у Придністров’я — а це, вважай, через дорогу з Одеською і Вінницькою областями, щоб писати розгорнуті репортажі зі справжньої громадянської війни, що спалахнула в Молдові. Позаштатний фотокор Олександр Глядєлов, який перебував у Дубоссарах разом із кореспондентом «України молодої» Дмитром Мосієнком, був поранений у ногу.
* * *
Перший тур чемпіонату незалежної України з футболу. Перша декада березня.
«На диво мало — близько п’ятисот чоловік — спостерігало за матчем у Києві («Динамо» — «Металіст» — 2:1). Як пожартував коментатор Сергій Дерепа, міліції, напевно, було більше, ніж глядачів. Прикро...»
* * *
Новий гетьман України В’ячеслав Чорновіл у Переяславі–Хмельницькому скасував ганебну угоду про союз із Росією. Цитата: «Козаки відреклися від старої присяги і присягли на вірність Україні. В честь події стрелили з гармат».
Пізніше того ж року зайнятого Чорновола переобрали на Володимира Муляву.
* * *
Скандальний матеріал Алли Єрьоменко: розслідування «Український резидент виходить на зв’язок» — про створення незалежної СБУ та державні таємниці України в кишенях російської контррозвідки, яку очолив недавній шеф КДБ України Микола Голушко.
* * *
Церковний розкол. Власкор «УМ» на Житомирщині Володимир Чопенко від імені газети всіляко боровся проти спроб самостійності митрополита УПЦ Філарета. Після кількох матеріалів проти розколу і проти Філарета вийшло інтерв’ю з новим предстоятелем УПЦ, митрополитом Київським і всія України Володимиром (Сабоданом), який протиставляв себе Філарету. А заодно — зізнався, що свого часу писав і світську, й духовну поезію під псевдонімом Дмитровський, «друкувався на Заході і у вітчизняній періодиці».
* * *
Спецкор «УМ» Михайло Дорошенко — на Олімпіаді в Барселоні, де Україна бере участь у складі Об’єднаної команди СНД.
«Телефонний зв’язок здійснено при сприянні акціонерного страхового товариства «ОМЕТА–інстер».
* * *
До Дня незалежності — концерт під назвою «Україна молода» в Жовтневому палаці, організований «УМ» та «Рок–академією» Тараса Петриненка. Серед учасників — Петриненко й Горобець, групи «Скрябін», «Соколи», «Ю–Джі», Ірина Білик, Миколайчук, Сказіна, Тищенко та ін.
* * *
«Розіграш» — стаття Олега Єльцова про афери споживчого товариства «Меркурій» Семена Юфи (базар на Республіканському стадіоні), фальшивий розіграш двох «Вольво» на річницю фірми; контроль мафіозі Авдишева над ринком тощо.
Завідувач відділу криміналу «УМ» за свої публікації отримав премію МВС — 10 000 купонів. А Семен Юфа від імені «Меркурія» висунув претензію на відшкодування фірмі збитків у розмірі 10 млн. крб. «УМ» не пішла на підкуп із боку Юфи й продовжила серію викривальних матеріалів. Зокрема, про затримання на стадіоні 117 бандитів, серед яких — багато працівників «Меркурія».
* * *
На студентській розгортці «Студія «С» друкується з продовженням твір нинішнього нардепа В’ячеслава Кириленка (псевдо — Станіслав Тендіта): «приколістична повість «П’ятикурсник Супер–Ганс».
Також на «Літературній толоці» вийшло ще одне оповідання Тендіти на подібну тематику — під назвою «Гольстен Бір».
Цитата: «Ці потаємні шляхи міста остаточно відчужують мене від самого себе, і я стаю підданим підкреслено безжурного каналізаційного люку».