Самовільне встановлення уклінних хрестів на видноті вздовж головних автотрас півострова — давня візитна картка тутешнього козацтва, того, що «за царя і отєчєство». Але раніше скандальна «свята справа» якось сходила з рук. Минулої ж суботи козацька «вольниця» наштовхнулась на пластикові щитки і гумові «демократизатори» бійців спецпідрозділів МВС.
Усе почалося місяць тому, коли активісти проросійського Феодосійського осередку «Українського реєстрованого козацтва» начебто під приводом увіковічнення пам’яті загиблих у роки минулої війни солдатів 51–ї армії без дозволу властей і напуття самої церкви закріпили черговий хрест на під’їзді до міста з боку селища Владиславівка. Місцевий Господарський суд за позовом Ради міністрів Криму визнав акцію незаконною і зажадав від її організаторів демонтувати своє дітище. Але ті й пальцем не поворухнули, поки на світанку 1 липня за них це зробили під охороною 100 «беркутівців» і 200 бійців Внутрішніх військ працівники державної виконавчої служби.
Демонтований хрест перевезли для зберігання на територію храму архангела Михаїла, повідомили у Центрі зв’язків з громадськістю кримської міліції. Проте такий перебіг подій зовсім не остудив буйні голови доморощених отаманів і осавулів. Спочатку вони підняли своїх вірних на півгодинний безперервний пішохідний перехід на одній із центральних вулиць міста, закликаючи побратимів з усіх усюд негайно прибути у Феодосію. Одначе ідея повторного «хрестовоздвиження» знайшла реальну підтримку лише у 100 захисників віри, у тому числі з деякими екзальтованими парафіянками. Усе це «воїнство» і відправилось у суботу в хрестовий похід за тим же маршрутом. Але місце, де раніше височів хрест, уже було щільно оточене спецпризначенцями. Гарячі відчайдухи кинулись на їхній пластиковий редут. Як наслідок — сльози, крики, прокльони й роз’юшені обличчя у фокусі телекамер. За офіційною інформацією, дев’яти штурмовикам знадобилась медична допомога; за неофіційною — 15.
Хрест знову повернули на «відповідальне зберігання» до храму. А начальник кримської міліції Сергій Рєзников, міський голова Феодосії Олександр Бартенєв на «мирних переговорах» з козачими активістами вкотре пояснили тим, що їхня хрестова ідея має право на життя лише у правовій площині.