Науковці лякають землян потужними магнітними бурями, які нібито загрожують нашій планеті через пожвавлення сонячної активності. Американська космічна агенція НАСА ще наприкінці минулого року попередила, що Сонце прокидається після 11–річного періоду спокою і входить у такий самий за тривалістю цикл підвищеної активності, що може мати значний вплив на життя та діяльність населення Землі. У своїх висновках американські науковці спиралися на дані, отримані від пари космічних зондів STEREO та супутника ACE, запущеного торік у лютому Обсерваторією динаміки Сонця спеціально для складання прогнозів активності нашого світила на найближчі роки. Сильні викиди на Сонці можуть надсилати в напрямку Землі потоки заряджених частинок, які впливатимуть на функціонування магнітного поля нашої планети, ускладнювати супутниковий зв’язок i чинитимуть інші серйозні перешкоди, зокрема в діяльності систем навігації GPS, радіозв’язку чи авіанавігації.
Дізнавшись про такі прогнози, світові ЗМІ забили на сполох. За інформацією деяких видань, бомбардування Землі сонячною матерією може викликати збої в роботі ліній електропередач — так, як це сталося під час попереднього періоду підвищеної активності нашого світила, коли 1989 року потужна магнітна буря спричинила у Канаді вихід з ладу ліній електропередач. Тоді без електричного струму залишилися шість мільйонів мешканців провінції Квебек.
Сильних вибухів на Сонці й, відповідно, частих магнітних бур на Землі можна очікувати вже найближчим часом. Хоча максимум сонячної активності припадатиме на кінець наступного та початок 2013 року.
Настрахавши такими катаклізмами, вчені водночас заспокоюють: загрози циклу посиленої сонячної активності можне звести нанівець або принаймні мінімізувати, створивши системи раннього попередження. І влада багатьох держав поставилася до цих попереджень з усією належною серйозністю. Днями міністерство енергетики Великої Британії повідомило про початок розробки плану дій на випадок виникнення в найближчі роки сильних викидів сонячної енергії. До списку заходів, зокрема, внесено контрольовані відімкнення мереж високої напруги. А британське міністерство оборони приєдналося до проекту з розробки систем прогнозування й упередження магнітних бур. Армійське керівництво Об’єднаного Королівства вважає, що ці бурі можуть впливати на військову техніку, виводити з ладу комп’ютерні системи та, як наслідок, призводити до зниження обороноздатності країни. За даними американської преси, відповідні дослідження та розробки проводять і в Пентагоні.