Пан Кі Мун залишиться Генеральним секретарем ООН іще на п’ять років. Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй позавчора одностайно, голосами всіх 192 членів, затвердила кандидатуру 67–річного південнокорейського політика на другий термін. Рішення цілком передбачуване, адже Пан Кі Муна вважають «зручним» для всіх, у тому числі провідних гравців на міжнародній політичній арені (США, Росії, Китаю тощо). До того ж він був єдиним кандидатом на цю посаду.
Уперше досвідчений дипломат Пан Кі Мун обійняв посаду Генсека ООН 1 січня 2007 року, коли сплив термін повноважень його попередника Кофі Аннана. А другий його термін розпочнеться 1 січня 2012 року і триватиме до кінця 2016–го. Попри одностайну підтримку при переобранні, за чотири з половиною роки перебування на чолі ООН Пан Кі Муна часто критикували, передусім за занадто тісну дружбу з офіційним Вашингтоном, мляве реагування на порушення прав людини в Китаї. До його заслуг відносять тверду позицію ООН під час конфліктів у Кот–д’Івуарі та Судані, підтримку цьогорічних «арабських революцій» і лобіювання резолюції стосовно Лівану, за яке йому вдячні передусім країни Заходу.
А ТИМ ЧАСОМ...
Сенат США одностайно схвалив призначення директора ЦРУ Леона Панетти новим главою Пентагону. Він змінить на посаді міністра оборони Роберта Гейтса, який через тиждень іде у відставку. Шефом Центрального розвідувального управління, у свою чергу, стане нинішній командувач силами НАТО в Афганістані генерал Девід Петреус. Американські аналітики впевнені, що президент Барак Обама зупинив свій вибір на Панетті передусім за його лояльність, вплив у Конгресі та досвід у складанні бюджету для просування програми скорочення витрат.