Берегівська міжрайонна прокуратура опротестувала рішення Берегівської райради від 18 червня ц.р., згідно з яким засідання райради мали розпочинатися з виконання Державного Гімну України та Угорського Національного Гімну. Як повідомили «УМ» у прес–службі прокуратури Закарпатської області, в протесті підкреслюється, що таке рішення не відповідає нормам Конституції і тому підлягає скасуванню.
У винесеному протесті також сказано, що рішення про гімн Угорщини суперечить Конституції і закону про місцеве самоврядування. Зокрема, скандальне рішення депутатів Берегівщини суперечить статті 20 Конституції, в якій вказано, що державними символами України є Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн. Так само рішення депутатів райради суперечить статті 43 Закону «Про місцеве самоврядування України», в якій вказується, які саме питання вирішують районні та обласні ради тiльки на пленарних засіданнях. Отже, ухвалюючи рішення щодо гімну, депутати явно вийшли за межі своїх повноважень.
Зауважимо, що внести протест на скандальне рішення Берегівської райради щодо виконання мадярського гімну на сесіях, Генпрокурора закликали лідери багатьох націонал–демократичних партій. Мовляв, саме таким чином на Берегівщині (де переважною більшістю населення є етнічні угорці) штучно провокують проблему сепаратизму. Окремі патріоти називали рішення щодо гімну не інакше, як антидержавним шабашем.
Нагадаємо, що угорці Берегівського району обіймають чимало керівних посад у районі, міста Берегове та навколишніх сіл. Тож, незважаючи на численні перевірки та протести прокуратури у минулому, тут і надалі вперто вивішують на державних установах угорський прапор поруч із державним українським. Під час останніх місцевих виборів у жовтні 2010 року в райцентрі Берегове провели місцевий референдум, на якому більшість населення проголосувала за повернення місту старої мадярської назви — Берегсас. Отже, проблему одними протестами прокуратури не вирішити.