Справа будівництва багатоповерхівки на місці знесеного готелю «Дружба», яку має зводити будівельна корпорація «МАКО», очолювана сином Президента Олександром Януковичем, набула кримінального забарвлення. Як уже писала «УМ», намагання забудовника «відхопити» ласий шмат землі у самому центрі Донецька й звести там суперсучасний 24–поверховий хмарочос із паркінгом на 200 машиномісць, при цьому відібравши подвір’я та дитячий майданчик у кількох сусідніх будинків, призвів до жорсткого протистояння між тутешнiми мешканцями та забудовником. Не обійшлося і без силових методів: забудовник найняв кілька десятків молодиків, які спортивними торсами, подекуди застосовуючи i стусани, витіснили демонстрантів за межі «зони МАКОвого впливу».
Вiдтак прес–служба корпорації «МАКО» повідомила, що організатором акцій протесту виступив чоловік, який не має місцевої прописки. Саме його затримали правоохоронці. Як виявилося, за... здирництво. «Донецьким міським управлінням ГУМВС України в Донецькій області був зафіксований факт здирництва мешканцем Донецька 7 тисяч доларів за припинення провокацій на акції протесту, пов’язані з демонтажем будівлі готелю «Дружба», — повідомляє прес–служба міськуправління мiлiцiї. Проте правоохоронці не називають ані ім’я підозрюваного, ані того, яку міру покарання щодо нього було застосовано. Як повідомляють місцеві ЗМІ, підозрюваним виявився голова громадської організації «Громадянська сила» Костянтин Лавров, проти якого вже порушено карну справу за частиною 2 статті189 Карного кодексу — «вимагання, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб». Передбачене покарання — позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
«Із цього приводу потрібна детальнiша інформація, — коментуючи цей епізод, сказав на прес–конференції мер Донецька Олександр Лук’янченко. — На жаль, є люди, які заробляють на цьому гроші». Міський голова також зазначив, що у вівторок начальник Інспекції державного архітектурно–будівельного контролю Донецької області має зустрітися з мешканцями будинку по вулиці Університетській, 48А. Туди ж прибудуть і проектувальники майбутнього VIP–будинку, щоб разом із місцевою громадою ще до затвердження проекту з’ясувати всі нюанси забудови.
А тим часом громадянська мережа «Опора» заявляє, що не має жодного стосунку до затриманого 20 червня Костянтина Лаврова, і звинувачує останнього в незаконному використанні бренду та символів організації зi своєю меркантильною метою. За незаконне використання назви, що шкодить її діловій репутації, організація має намір звернутися до суду, йдеться у заяві «Опори». Водночас в «Опорi» не заперечують, що Костянтин Лавров перебував у її лавах до 2006 року. Саме тоді до організації стала надходити інформація про те, що Лавров не гребував виступати на боці тих чи інших бізнес–інтересів, організовуючи замовні акції прямої дії. Це й призвело до виключення його з лав «Опори».