Лікувати ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, яких стає все більше в Україні, не тільки дуже складно через різноманітні патологічні зміни, які викликає вірус в організмі, а й просто небезпечно для медиків, які часто наражаються на небезпеку інфікування. Для українських медсестер, які ведуть таких пацієнтів, фармацевтична компанія «Брістол-Майєрс Сквібб» видала посібник «Навчальний курс з ВІЛ-інфекції для медичних працівників». Це унікальне на сьогодні видання в Україні представники компанії недавно вручили нашому Міністерству охорони здоров'я. Посібник розроблений з навчально-методичних матеріалів, які Міжнародна ініціативна група з боротьби з ВІЛ/СНІДом, що працює на базі медичного коледжу Бейлор в американському місті Х'юстон у штаті Техас, випускає по всьому світу з моменту свого створення (1996 рік), і адаптований до українських умов нашими фахівцями з цієї хвороби.
Книжка стане в пригоді всім медичним працівникам, але орієнтована саме на медсестер, які часто набагато тісніше спілкуються із хворими, ніж самі лікарі, і мають більше можливостей вплинути на перебіг лікування. Вона призначена для професіоналів, оздоблена ілюстраціями і відображає всі аспекти ВІЛ-інфекції — від характеристики вірусу, особливостей його розвитку, питань епідеміології до детального аналізу діагностики та клінічних проявів інфекції. «Навчальний курс з ВІЛ-інфекції для медичних працівників» поки що використовуватимуть в основному українські антиСНІДівські центри — для програм підвищення кваліфікації лікарів та медсестер.
«Брістол-Майєрс Сквібб», виробник відомих на нашому ринку лікарських препаратів, таких, наприклад, як «Фервекс» та «Упсарин», у рамках програми «Україна-АнтиСНІД 2001-2004» здійснює вже не перший захід. Зокрема, компанія організувала стажування українських педіатрів, які спеціалізуються на лікуванні пацієнтів з вірусом імунодефіциту людини, у російському Науково-практичному центрі допомоги вагітним жінкам і дітям з ВІЛ-інфекцією, спільно з Національним фондом «Україна-дітям» забезпечила антиретровірусними препаратами ВІЛ-позитивних дітей міста Києва та Донецької області, а також спонсорувала проведення в Україні освітньої програми для медсестер, які надають допомогу таким хворим.