Дієздатність Львівської обласної ради викликає все більше питань. Невирішених проблем на Львівщині дедалі більшає, а шансiв провести сесію ради меншє. Ситуація з облрадою, здається, уже зайшла в глухий кут.
Після того, як 30 березня через брак кворуму сесійне засідання не відбулося, керівництво ради вирішило провести сесію 27 травня. Перед тим, як скликати депутатів, голові облради Михайлові Сендаку та його соратникам з «Нашої України» потрібно було вмовити половину депутатського корпусу з'явитися в сесійний зал, щоб нарешті почати вирішувати нагальні проблеми області. Однак виглядає на те, що депутати з інших груп не поспішають відгукуватися на постійні прохання Сендака та «НУ» і надалі планують ігнорувати свої депутатські обов'язки.
Нагадаємо, що у Львівській облраді віддавна триває війна між її головою та представниками групи «Соціальна справедливість» (скорочено — «СС»), до якої в основному входять члени СДПУ(о) чи її прихильники. Цю «фракцію» очолює перший заступник голови Державної податкової адмiнiстрацiї, колишній голова ДПА Львівщини і брат глави Адміністрації Президента Сергій Медведчук. Останній, між іншим, пообіцяв, що за його допомоги до першого квітня Сендак піде у відставку. Однак члени «СС» не набрали достатньої кількості голосів для висловлення недовіри Сендаку. Тому було прийняте рішення ігнорувати сесійні засідання. Таким чином голові облради давали зрозуміти, що йому варто піти у відставку, оскільки лише за цієї умови депутати зберуться на сесію.
Однак Сендак з посади йти не збирається, а вирішувати проблеми області так чи інакше потрібно. 25 травня в прямому ефірі львівського держтелебачення Михайло Сендак вкотре закликав депутатів прийти на сесію. Він звернув увагу на те, що ряд районів області просто потерпають від бездіяльності облради, що не виконується інвестиційна програма Львівщини тощо. Голова облради також розповів, що наступного тижня відбудеться засідання президії, яку два тижні тому не вдалося провести через неявку керівників «СС».
Наразі є підстави вважати, що й наступного разу президія не зможе нічого вирішити, зокрема й призначити дату наступного сесійного засідання. За словами Сендака, депутати з «СС» та групи «Ділова Львівщина» вже проігнорували його запрошення на зустріч, пiд час якої він планував досягти з опонентами певного компромісу.
Заступник керівника групи «СС» Ігор Дума повідомив, що бойкотування президії триватиме, допоки Сендак залишатиметься на посаді голови Львівської обласної ради. Депутати Медведчука чекають, коли голова сам напише заяву, або коли до них приєднається ще з десяток депутатів, які б на позачерговій сесії висловили недовіру Сендаку. Але набрати потрібну кількість голосів опонентам голови облради буде важко, оскільки це, попри обіцянку Медведчука-молодшого, не вдалося зробити до цього часу.
Очевидно, не варто сподіватися на те, що в роботi сесії візьмуть «масовану» участь представники «Ділової Львівщини», значна частина яких приєдналися до бойкоту «СС». Керівник групи Михайло Брегін, який займає посаду начальника обласного відділу освіти, вважає, що замість того, щоб знаходити компроміс, Сендак ще більше загострює протистоння. Зокрема, він нагадав про минулу президію, на якій гостро порушували питання про депутатів-прогульників. Спочатку Михайло Сендак заявляв, що розблокувати роботу облради вдасться за допомогою її розпуску, тобто нових перевиборів. Але ці слова виявилися переконливими. Адже, як вже визнав сам Сендак, перед тим, як припиняти повноваження ради, суд має довести, що депутати не ходять на сесію без поважних причин. А в більшості депутатів на руках є потрібні довідки. Тож ситуація залишається безвихідною.
Попри все, керівництво ради ще покладає певну надію на спеціальну комісію Верховної Ради, яка має приїхати цього тижня до Львова і розібратись, що ж таки заважає заполітизованій Львівщині розвиватися.