Підозрюваним макіївським «терористам» — 23–річному випускникові машинобудівної академії Дмитру Онуфраку та 22–річному екс–студенту, програмісту Антону Волошину — цього дня довелося чекати майже три місяці. За цей час їхній «кримінальний доробок» поповнився 30 томами справи. Процес над молодими макіївчанами викликав широкий резонанс і дуже неоднозначні думки. Якщо правоохоронці впевнені, що теракт скоїли підозрювані, то громадськість вважає справу замовною, а хлопців — такими собі цапами–відбувайлами.
Оскільки підсудним загрожує досить тривалий термін ув’язнення, процес вестимуть два судді й троє громадських присяжних. Нагадаємо, чоловікiв звинувачують в організації вибухів біля адміністративної будівлі ДП «Макіїввугілля» і торговельного центру «Голден–плаза», які прогриміли 20 січня 2011 року. Окрім тероризму, обоє проходять ще по кількох статтях. Зокрема, їм інкримінують незаконне придбання, зберігання та виготовлення зброї та вибухівки, а також розбійний напад на таксиста і посягання на його життя, яке молодики вчинили 14 лютого. За словами постраждалого водія Рафаїла Садердинова, Дмитро Онуфрак чотири рази стріляв йому в голову з травматичної зброї, після чого забрав із машини 300 гривень та мобільний телефон.
За спробу посягання на життя Онуфраку «світить» від 10 до 15 років ув’язнення. А Антону Волошину — від 7 до 12 років — за тероризм, повідомив державний звинувачувач Олександр Дехтярук. На першому судовому засіданні, яке тривало більше шести годин, підсудні виглядали досить упевнено. Захищати їх прийшли лише матері. Обидві принесли своїм синам по дві пачки цигарок та упаковки полуничного соку.
Мати одного з підсудних Ірина Онуфрак заявила журналістам, що під час досудового слідства правоохоронці застосовували протизаконні дії. За словами жінки, її також намагалися притягнути до «терористичної справи» як співучасницю. «Правоохоронці хотіли й мене включити в терористичну групу як фінансиста. Хотіли, щоб я підписала протокол про те, що постачала складові вибухівки, — розповіла Ірина Онуфрак. — Подивіться на цих терористів. Мій син iз дитинства страждає на туговухість, а другий майже сліпий, без окулярів — як кріт. І це вони змайстрували вибуховий пристрій? Та це ж смішно. Моєму синові дуже важко в СІЗО. У нього панкреатит і гіпертонічна хвороба. Наших синів зробили цапами–відбувайлами», — скаржилася журналістам пані Ірина, яка захотіла стати громадським захисником сина. Перед судом цього ж домагалася й дружина Дмитра — Катерина. Однак напередодні жінка, яка перебуває на п’ятому місяці вагітності, потрапила до лікарні із загрозою зриву.
На судовому засіданнi було розглянуто низку процесуальних питань та заслухано обвинувачення. За словами державного обвинувачувача Олександра Дехтярука, збитки від двох вибухів становлять більше мільйона гривень. До цієї суми ввійшли витрати на відбудову будівель, робота в особливому режимі правоохоронців, МНС, лікарів і бездіяльність навколишніх організацій, спричинену вибухами.