Кишкова паличка відступає?
Епідемія в Європі, спричинена новим штамом бактерії E.coli, пішла на спад. Як повідомив журналістам міністр охорони здоров’я Німеччини Даніель Бар, «найгірше вже позаду» і пік захворювань минув, проте джерело хвороби залишається невідомим. Тим часом директор експертної комісії Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з інфекційних захворювань Гюнель Родьє заявив, що в експертів залишається все менше часу для того, щоб знайти джерело смертельно небезпечної кишкової інфекції. За його словами, якщо впродовж тижня причину не буде виявлено, її можуть не з’ясувати вже ніколи.
Подорожчання бензину й харчів сповільнить зростання економіки
Експерти Світового банку погіршили прогнози щодо темпів зростання світової економіки цього року, пов’язуючи це із подорожчанням харчів та пального. Згідно з останнім звітом СБ щодо Глобальних економічних перспектив, у 2011–му світова економіка зросте не на 3,3%, як очікувалося раніше, а на 3,2%. Водночас на наступний рік фахівці прогнозують зростання світової економіки до 3,6%.
Одночасно з новими прогнозами Світового банку, свої прогнози щодо подальшого зростання цін на харчі оприлюднила Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO). Експерти цієї організації вважають, що, попри збільшення виробництва продовольчої пшениці на 3,2% і фуражної на 3,9% цього року в порівнянні із минулим, попит на неї зросте ще більше, а відтак, уникнути подальшого підвищення цін на харчі не вдасться. У FAO також вважають, що збільшення пропозиції зерна на світових ринках відбудеться, зокрема, завдяки поверненню на ці ринки Росії, яка минулого року заборонила експорт зерна, та України, яка впродовж минулого року обмежувала зерновий експорт. Водночас несприятливі погодні умови можуть зменшити врожай зернових у Європі та Північній Америці.