З настанням теплих днів поблизу Чорнобильської зони відчуження активізувалися й так звані сталкери — представники молодіжної субкультури індустріального екстрим–туризму. Нещодавно кінний патруль батальйону міліції з охорони зони радіоактивного забруднення міліцейського главку Київщини затримав двох молодиків 26 та 27 років поблизу відселеного села Терехи.
Як повідомила «УМ» працівник прес–служби обласної міліції Київщини Юлія Сінчак, обидва затриманих сталкери живуть і працюють у Житомирі. Потрапивши на територію зони відчуження, вони пересувалися на велосипедах, при собі мали намети і рюкзаки з провіантом, розрахованим на кілька днів. Здійснити свій задум та потрапити до міста–примари Прип’яті їм не вдалося. Чоловіки, порушивши периметр, пройшли за маршрутом лише два кілометри, після чого потрапили до рук правоохоронців.
У любителів екзотичних походів після встановлення їхніх осіб вилучили та направили на експертизу ніж, підривники та запали до ручних гранат. Як пояснюють затримані, всі ці предмети їм були потрібні для відлякування диких тварин. Адже останнім часом навіть у Прип’яті правоохоронці помічали вовків, кабана та навіть рись. Утім така підготовка житомирських сталкерів насторожує, адже зазвичай сталкери не беруть із собою зброю та вибухові речовини й, на відміну від інших порушників периметру Чорнобильської зони — браконьєрів та «металістів», відбуваються мінімальним адміністративним штрафом у 340 гривень.
Відтак за незаконне поводження зі зброєю хлопцям «світить» кримінальна справа.
ДО РЕЧІ
Набув чинності вирок Славутицького міського суду Київської області стосовно трьох службових осіб Державного підприємства «Чорнобильська АЕС», обвинувачених у викраденні радіоактивних матеріалів та службовому підробленні. Трійцю засуджено до п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки. Як повідомили «УМ» у прес–службі облуправління СБУ Київщини, ці посадовці організували вивезення з території промислового майданчика об’єкта «Укриття» 24 тонн радіоактивно забруднених труб з мідно–нікелевого сплаву, використовуючи підроблені документи. Ще на початку минулого року за матеріалами СБУ слідчі Прип’ятської спеціальної прокуратури Київської області за фактом викрадення металопродукції порушили кримінальну справу. Вартість викрадених труб становить понад один мільйон гривень, а радіологічна експертиза підтвердила, що вони є радіоактивними матеріалами. Наразі забруднені труби повернуто на пункт збереження радіоактивних відходів.