Завдяки зусиллям українських лiкарiв–дерматологiв, якi разом зi спонсорами закупили спецiальне обладнання для виявлення меланоми та iнших злоякiсних утворень шкiри, смертнiсть вiд цих важких патологiй у нашiй країнi вдасться значно зменшити. П’ятдесят дерматоскопiв, якi надiйшли в усi регiони України у державнi дерматологiчнi заклади, вже доступнi для населення. Кожен, хто бажає перевiрити свою родимку чи просто пiдготуватися до лiтнього вiдпочинку пiд сонцем, може прийти до кабiнету дерматолога за мiсцем проживання i безкоштовно пройти обстеження на новому апаратi. Про це на прес–конференцiї в УНІАНi розповiв завiдувач кафедри дерматологiї та венерологiї Нацiонального медичного унiверситету iменi О.Богомольця, професор Вiктор Степаненко. За словами фахiвця, завдяки новому обладнанню пiд час акцiї «День меланоми в Українi» лiкарям удалося безкоштовно обстежити понад чотири тисячi українцiв.
21 травня 53 дерматологи Києва та регiонiв приймали потоки вiдвiдувачiв. Серед чотирьох тисяч обстежених попереднiй дiагноз «меланома» поставили 89 особам. Виявили 117 випадкiв раку шкiри та 84 — iнших злоякiсних патологiй шкiри. Усiх пацiєнтiв направили до онкологiчних лiкарень за мiсцем проживання, щоб пiдтвердити чи спростувати дiагноз.
За словами Вiктора Степаненка, основна причина меланоми та раку шкiри — це зловживання штучним опромiненням (солярiй) та засмагання під палючим сонцем. Лiкар каже, що низька культура проведення вiдпочинку на сонцi призводить до онкологiчних захворювань. «Як згадує у своїх репризах Михайло Задорнов, це тiльки нашi люди можуть так чинити. Я не раз був свiдком, як українцi, приїжджаючи або в єгипетську Хургаду, або в турецьку Анталiю, по дорозi з готельного номера до пляжу встигають зайти в три бари. Випивши 40–градусної «вогняної води» пiд пекельним сонцем, вони падають на пiсок, навiть не замочивши ноги у водi, а потiм приходять до тями пiсля лiкарської допомоги, будучи червоними, як креветки, iз сонячними опiками другого ступеня, i запитують: i що це зi мною було?». На жаль, в українцiв немає культури рацiонального використання лiтнього вiдпочинку», — наголошує Вiктор Степаненко.
Щоб не захворiти на рак шкiри i меланому, лiкарi радять не ходити в солярiй без рекомендацiї дерматолога й засмагати на вiдкритому сонцi до 11–ї ранку та пiсля 17–ї вечора.