Початок курортного сезону на Азовському морі «вистрелив» на всю Україну звісткою про те, що там виявлено холеру. Станом на вчора це небезпечне захворювання було підтверджено вже у 14 осіб. Серед хворих — 12 дорослих і одна півторарічна дитина. Усі вони госпіталізовані й проходять курс лікування в інфекційному відділенні холерного госпіталю. За даними медиків, їхній стан здоров’я задовільний.
Як наголошують експерти, холера небезпечна тим, що інфекція швидко вражає і миттєво поширюється на значні території. Зокрема, вбиває не сама бактерія, а токсини, які вона виділяє, розмножуючись у кишечнику, — білковий ентеротоксин, що порушує іонний обмін людини. У результаті велика кількість води потрапляє в кишечник, спричиняючи діарею і різке зневоднення організму.
За минулі вихідні було виявлено один новий випадок захворювання на холеру та двох носіїв хвороби. Як повідомили «УМ» у прес–службі Донецької обласної санітарно–епідеміологічної станції, збудник знайшли у членів родини, де вже є хворі. Хоч як це дивно, але у самих «господарів» холерного вібріону симптомів хвороби немає.
Як позначиться зараження холерою на курортному сезоні — покаже час. Але поки що купатися в Азовському морі, ловити та їсти рибу з нього місцеві чиновники та правоохоронці забороняють. Щодня з інфекційною хворобою у Маріуполі борються більше сотні правоохоронців. Зокрема, співробітники підрозділів Головного управління МНС активно проводять роз’яснювальну роботу серед відпочивальників на всіх пляжах Маріуполя, Новоазовського та Першотравневого районів, де було зафіксовано випадки захворювання.
Рятувальники постійно здійснюють рейди по набережній Азова, а з керівниками та гостями 12 баз відпочинку і чотирьох дитячих оздоровчих центрів провели роз’яснювальну роботу. На березі моря та в самому Маріуполі роздають і розклеюють листівки та плакати, в яких просять відмовитися від купання, а також ловлі, купівлі та вживання риби.
Наприкінці минулого тижня санітарні служби з’ясували, що всі хворі їли рибу, яку виловили на злитті річки Кальміус з Азовським морем. Це наштовхує на версію, що вібріони холери потрапили в море зі зливними стоками наприкінці травня, коли у Маріуполі йшли зливи. Ще одне вірогідне джерело — міська каналізація. Відомо, що достатньо одного хворого, аби колектори стали прихистком для величезної колонії бактерій, яка з часом потрапить у море. Однак чиновники про зв’язок забруднення води і спалах холери поки що мовчать, покладаючи вину на дощі, рибу і самих хворих, які нібито не дотримувалися елементарних норм гігієни.
Прем’єр–міністр Микола Азаров доручив Міністерству охорони здоров’я вести посилений моніторинг санітарно–епідеміологічного стану місць відпочинку та контроль питної і морської води на узбережжі морів на півдні України.