Воєнна операція сил НАТО в Лівії «Об’єднаний захисник», яка мала завершитися 27 червня, триватиме щонайменше до кінця вересня. «Рішення про продовження місії ще на 90 днів посилає чіткий сигнал режиму Муаммара Каддафі, що ми сповнені рішучості й надалі продовжувати операцію із захисту населення Лівії», — наголошується в комюніке, підписаному Генсеком Альянсу Андерсом Фогом Расмуссеном. Відповідне рішення одностайно ухвалила Північноатлантична Рада на рівні послів усіх 28 країн–членів НАТО. На засіданні в Брюсселі також були присутні посли Йорданії, Катару, Швеції, ОАЕ та Марокко — країн, які теж беруть участь у цій операції. «Питання не в тому, піде чи не піде полковник Каддафі, а в тому, коли це станеться. А це може статися як через певний час, так і завтра», — наголосив Расмуссен під час прес–конференції за підсумками засідання. Нагадаємо, НАТО перебрало на себе командування операцією в Лівії з 31 березня цього року.
Критики дій Північноатлантичного Альянсу, передусім Росія, стверджують, що його місія у Лівії зайшла у глухий кут. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Москва більше не пропустить у Раді безпеки ООН (де має право вето) резолюцій, які санкціонують безконтрольне застосування сили — так, як було у випадку з Лівією.
Тим часом на початку цього тижня лівійська влада повідомила, що внаслідок бомбардувань НАТО загинуло вже 718 цивільних осіб. Андерс Фог Расмуссен спростував цю цифру як таку, що не відповідає дійсності. А Генеральний секретар ООН Пан Кі Мун заявив, що в Організації Об’єднаних Націй немає «незалежних свідчень» на її підтвердження. Натомість лівійські повстанці заявляють, що з початку протестів проти режиму Каддафі державні війська вбили більше 10 тисяч його противників.
Одночасно з рішенням про продовження місії НАТО в Лівії було оприлюднено звіт інспекторів ООН, у якому обидві сторони конфлікту — як сили Каддафі, так і повстанці — звинувачують у здійсненні воєнних злочинів. Звіт підготували троє фахівців із прав людини, які відвідали Лівію і зустрічалися з представниками обох сторін. Додаткові дані було отримано від лівійських біженців, які перебувають за кордонами своєї країни.