Багато газет, телебачення на свiй лад висвiтлювали подiї у Львовi в День Перемоги. На мою думку, цей день треба вiдзначати як День пам’ятi про десятки мiльйонiв загиблих, як на Прощену недiлю пiсля Великодня, а не парадами вiйськ i вiйськової технiки. Гiтлер починав iз парадiв, Сталiн починав iз парадiв. У вереснi 1939 року разом пiд червоними прапорами вони почали Другу свiтову вiйну, розчавили Польщу i подiлили Європу, а у Брестi, Гродно та iнших мiстах влаштували разом паради своїх вiйськ.
А з «визволеної» Захiдної України тодi вiдправили ешелони — сотнi тисяч — українцiв на «курорти» ГУЛАГу в Сибiр, десятки тисяч запроторили в мiсцевi «пансiонати»–тюрми, щоб потiм їх знищити в 1941 роцi...
Татари Криму недавно вiдзначили рiчницю своєї депортацiї, чого нiколи не вiдзначає Україна. Якщо татари повернулися на свою землю, то де подiвся мiльйон висланих українцiв? Багато сiл Захiдної України зникли з карти України.
Чомусь нiде не помiчають, що червоний прапор Сталiна i червоний прапор Гiтлера рiзнилися тiльки серпом i молотом та свастикою, тобто емблемою, а гiтлерiвська верхiвка носила на рукавах червонi пов’язки.
Президент Янукович пiдписав закон про вивiшування червоного прапора на День Перемоги. Чому червоний прапор Гiтлера заборонений, а червоний прапор другого свiтового агресора Сталiна повинен i далi майорiти над могилами мiльйонiв людей, яких вiн замордував?
...За кiлька тижнiв — рiчниця початку Великої Вiтчизняної вiйни. І знову буде багато брехнi i фальшi над могилами зраджених переможцiв.
Закiнчиться цей червоний шабаш, коли буде українська влада, а значить — i українська Україна!
І. ШІМАНЧУК
Рiвне