Полiтики про все висловлюються вiд iменi народу, сперечаються, як народ повинен обирати владу, не питаючи його. А народ не хоче брати участь у виборах без вибору.
На нашу думку (а я пишу вiд iменi численних однодумцiв), для успiшного розвитку країни i пiдвищення рiвня життя влада повинна бути творчою i регулюючою, використовувати заохочення й обмеження у межах Конституцiї, здатною генерувати iдеї, вислуховувати один одного i народ, аби знайти прийнятнi рiшення в iнтересах народу.
Для цього необхiднi докорiннi змiни, насамперед, слiд змiнити систему формування полiтичної елiти. Вибори проводити тiльки за рахунок бюджету, знаходити i висувати талановитих лiдерiв i виконавцiв за покликанням, представникiв партiй, органiзацiй i самовисуванцiв, надавши рiвнi права i можливостi бути обраними. А народ повинен мати можливiсть обирати кандидата, який захищатиме його iнтереси.
Цього можна досягти, якщо органiзувати вибори за короткими — до 5 кандитатiв, опублiкованими списками в територiальних округах, а виборець вказуватиме в бюлетенi номер списку i конкретного кандидата з цього списку. За результатами голосування складається список пропорцiйно поданих голосiв за кожного кандидата. І першi, вiдповiдно до числа мандатiв округу (до 5), вважаються обраними депутатами, а наступнi (до 5) зараховуються у резерв.
Таким чином виборець висловлює своє ставлення до представникiв спискiв.
Треба також передбачити право для окружних комiсiй вiдкликати депутатiв на пропозицiю виборцiв i регламентного комiтету парламенту.
Іван ГАНЖА,
кандидат технiчних наук
Днiпропетровськ