У перший день літа Сонце вже вдруге цього року сховалося за Місяць. Щоправда, знову не повністю. Загалом у 2011–му відбудеться чотири сонячні затемнення (усі — часткові), але тільки перше з них 4 січня можна було спостерігати й на території України. Учора тінь від супутника Землі, яка закрила до 60 відсотків сонячного диска, було видно в Сибіру та на півночі Китаю, в Ісландії, північних регіонах Північної Америки та на деяких островах Північної Атлантики.
Два інші сонячні затемнення теж пройдуть повз нас: те, що відбудеться 1 липня, можна буде спостерігати лише в Індійському океані, а затемнення 25 листопада — у південних регіонах Африки та Австралії і на всій території Антарктики.
А тим часом учені Національної космічної агенції США (НАСА) оголосили про одразу два унікальні явища на Сонці, зафіксовані впродовж відносно короткого періоду: потужні коронарні викиди маси на його поверхні, спричинені зіткненням з нашим небесним світилом двох комет. Перше з них сталося в ніч із 10 на 11 травня, а друге — в ніч із 20 на 21 травня. Як свідчать дані, які днями надійшли на Землю з космічної обсерваторії СОХО та апаратів STEREO, швидкість розплавленої плазми (потоку протонів, електронів та важких металів), яка викидалася з поверхні Сонця, перевищувала 1,6 млн. кілометрів за годину, а маса сягала 10 млрд. тонн. За повідомленням спеціалізованого сайту Space.com, такі коронарні викиди на Сонці можуть викликати на Землі магнітні бурі, але не становлять безпосередньої загрози для людини.