Припущення про те, що мобільні телефони можуть викликати рак мозку, з’являлися у пресі неодноразово. Проте нинішнє попередження носить більш серйозний характер: про небезпеку, яку можуть нести «мобілки», оголосили фахівці дуже солідної інституції — Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Експертна група, до якої увійшов 31 дослідник з 13 країн світу, вивчила десятки наукових досліджень на цю тему. І за результатами семиденних дискусій у Міжнародній агенції з вивчення ракових захворювань, що відбулася у французькому Ліоні, оприлюднила підсумковий звіт. У ньому сказано, що електромагнітне випромінювання від стільникових телефонів, а також від мікрохвильових печей та радарів, збільшує ризик захворіти на рак головного мозку. При цьому що більше часу людина розмовляє по телефону, тим більшим є цей ризик.
«Учені вже давно цікавляться цим питанням. Вони виходили з припущення, що коли випромінювання здатне викликати рак мозку, то пухлина має бути з того боку, з якого людина прикладає до вуха телефон. І це припущення підтвердилося, — повідомив керівник групи експертів Джонатан Самет. Комісія ВООЗ віднесла мобільні телефони до класу 2В — це означає, що вони становлять таку саму небезпеку захворіти на рак мозку, які і пестициди групи DDT та вихлопні гази автомобільних двигунів. Дослідження триватимуть і надалі, а поки що для зменшення ризику ВООЗ рекомендує абонентам стільникового зв’язку, яких у світі на даний момент налічується близько п’яти мільярдів, користуватися навушниками та відправляти СМС–повідомлення.