Учора під стінами столичної мерії ходили з протягнутою рукою «вчителі». У подертих шкарпетках, стоптаних туфлях і з латаними капелюхами у руках вони просили милостиню у «батьків». Причинне місце «педагогів» прикрашали величезні фігові листки з написом «Російськомовні класи». У цей час «школярі» власноруч виготовляли з паперу навчальні посібники — підручники, контурні карти, м’ячі для фізкультури та комп’ютери для інформатики. У такий спосіб активісти громадських рухів «Не будь байдужим!», «Відсіч» та Молодого народного руху красномовно проілюстрували ситуацію, яка склалася в українській освіті. Ми маємо голих і босих учителів зі злиденною зарплатою, учнів, які вчаться без підручників і комп’ютерів, зате нас намагаються ощасливити перспективою російськомовних дитячих садочків і класів у школах! «Аби прикрити свою недбалість — невміння забезпечити безкоштовні підручники, тестові завдання, шкільне харчування та гідну зарплату освітянам, — чиновники вигадали «подачку» виборцеві — російськомовність», — наголошують активісти руху «Не будь байдужим!».
«Небайдужі» зазначають: поворот на російськомовні рейки потребуватиме грошей. А де їх узяти, якщо навіть на підручники, бідкаються в Міносвіті, в держбюджеті щороку закладають замало коштів? Та і з наших же з вами кишень! Саме ми, платники податків, оплачуватимемо повернення в садочки та школи столиці російської мови. Про такі наміри повідомила нещодавно очільниця Головного управління освіти Києва Віра Горюнова. Остання, без сумніву, діє за вказівкою міністра Дмитра Табачника, який нарікав на малу кількість «російських шкіл» у Києві. Але чому не запитали киян, чи потрібно їм це? Активісти обурені, що таке важливе рішення намагаються ухвалити без думки громади. Тому вимагають влаштувати громадські слухання — відповідне звернення, підписане професорами провідних українських ВНЗ, народними депутатами та представниками громадських організацій, передали голові КМДА Олександру Попову.
«Сьогодні йдеться не тільки про гроші, йдеться взагалі про існування України, де хочуть побудувати міні–Росію, — каже народний депутат Олесь Доній. — І те, що намагаються зараз зробити в Києві, — це спроби потягнути російський націоналізм. Тому ми маємо боронити і свою мову, і свою державу. І не тільки пікетами та заявами. А й у найпростіший спосіб — просто розмовляти українською».
...У підсумку на російськомовні класи Табачнику в капелюхи накидали трохи більше десяти гривень. Не те що на клас, а й на підручник не вистачить...