Домашній театр киянина Шатрова

Домашній театр киянина Шатрова

У Києві закладено капсулу в новому корпусі театру на Подолі, що на Андріївському узвозі, 20. Уже за півтора року Головне управління культури та мистецтв столиці обіцяє збудувати ще один корпус майбутнього театру. Зал вміщуватиме 450 глядачів: проти будівництва на узвозі більшого приміщення виступила районна влада. «Голова району Григорій Романюк одразу мені сказав, що театр на Подолі має бути елітарним —щоб за квитками треба було стояти в черзі, а потрапити на виставу стало б мрією кожного киянина», — ділиться Олександр Биструшкін, начальник столичного управління культури. І додає, що таким чином вдасться й зберегти архітектурний ансамбль столиці, й відродити історичну справедливість. Оскільки саме на обраній театралами ділянці наприкінці XVIII — на початку XIX століття був домашній театр киянина Івана Шатрова.

До останнього дзвоника

До останнього дзвоника

П'ятеро львівських вчителів, які розпочали з початку тижня голодування біля міської Ратуші, припинили акцiю на четвертий день. На сесії міськради, під час якої мерія, виконком та координаційна рада страйкових комітетів Львова нарешті підписали угоду, суть якої полягає у відмові вчителів від акцій протесту щодо виплат коштів за згаданою 57-ю статтею Закону України «Про освіту» до 31 грудня цього року. Натомість учасники підписання угоди визнають, що борг, який склався з виплати за згаданою 57-ю статтею є державним боргом перед освітянами. Щоб зняти напругу, мерія зобов'язалася зарезервувати з вільних залишків, що склали станом на 1 квітня 2004 року 2,8 мільйона гривень, на видатки галузі освіти. Загалом на 29 квітня 2004 року судами задоволено 2100 заяв учителів на суму 4,7 мільйона. Зараз у судах знаходиться 10 171 заява на виплату загалом 25 мільйонів гривень без нарахувань, а з нарахуваннями — 32 мільйони.

Гриб їстівний, «посолений»

Гриб їстівний, «посолений»

Дощі пришвидшили початок цьогорічного грибного сезону на Полтавщині, який, за сумною традицією, дав старт і «серійним» отруєнням. Нещодавно до реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні потрапила родина із села Шевченки Кобеляцького району. Дванадцятирічна дівчина та її батьки повечеряли грибочками, якими їх пригостили сусіди. І хоча йшлося у цьому випадку про їстівну «рядовку», приготовлену за всіма правилами домашньої кулінарії (гриби довго відварювали, у воду кидали, здавалося, «найнадійніший «лакмусовий папірець» — цибулину), без вимушеного «смакування» солями важких металів і нітратами все ж не обійшлося. Рівень тієї гидоти у згаданому «натурпродукті», за свідченнями фахівців, перевищував норму в дев'ять разів...

Грицю, Грицю, до роботи

Грицю, Грицю, до роботи

Кожна весна приносить не тільки надії, а й реальні можливості для бодай тимчасового, сезонного, працевлаштування багатьом співвітчизникам. Адже й справді важко повірити у неможливість заробити на шматок хліба насущного, коли тисячі робочих рук чекають наші поля, будови, вулиці, парки... Задовольнити той попит намагається служба зайнятості, пропонуючи своїм підопічним долучитися до так званих громадських — оплачуваних! — робіт. Останні ж, м'яко кажучи, не поспішають братися за сапку, лопату чи мітлу.

Пільговики, ставайте в чергу!

Пільговики, ставайте в чергу!

Автобуси, призначені спеціально для перевезення пільгових категорій населення, розпочали курсувати вулицями Кіровограда. Як повідомила «УМ» заступник начальника управління розвитку транспорту і зв'язку Кіровоградської міської ради Ольга Гонтар, наразі діють чотири маршрути, профінансовані Кіровською районною радою міста. Щодо решти районів, то рух пільгових автобусів по них доведеться відкласти приблизно на місяць. «Тут виникли непорозуміння щодо законодавства, колізії між замовником і розпорядником коштів», — пояснила пані Гонтар. Фінансування пільгових автобусів здійснюється за рахунок субвенції, тобто дотації, з державного бюджету на забезпечення транспортних пільг. На 2004 рік субвенція для Кіровського району становить два мільйони 957 тисяч гривень, з яких 272 тисячі гривень спрямовано на пільгові автобусні перевезення.

Всі статті рубрики