Відучора в Пасажі кияни мають можливість попити кави із автором Будинку з химерами Владиславом Городецьким. Такий подарунок на День Києва зробив скульптор Володимир Щур — автор столичних пам'ятників Паніковському, Леоніду Бикову і Голохвастову з Пронею Прокопівною. Меценатами ж доброї справи стало керівництво «Діамантбанку».
Перед відкриттям автор пам'ятника скромно зізнався, що останній тиждень майже не спав, дороблював деталі, прискіпливо роздивлявся свою роботу. «Підганяли мене трохи, — розповідає Володимир Іванович, — тому й не встиг усього зробити. Мені, як студенту, завжди не вистачає кількох тижнів». Щоб відтворити образ епатажного київського архітектора кінця ХІХ — першої половини ХХ століття, скульптор навіть спеціально шукав по київських архівах старі фотографії Городецького і вчився зав'язувати краватки... Спочатку Володимир Іванович «справив» шляхтичу пальто, каже, хотів, аби цього разу його персонаж виглядав респектабельно. Адже це була людина поважна — польський шляхтич. Автор проектiв Національного художнього музею, костьолу святого Миколая, караїмської кенаси (нині Будинок актора), Будинку з химерами і навіть ханського палацу в далекому Ірані знав собі ціну.
Першими кави зі скульптором «випили» київський міський голова Олександр Омельченко і меценати проекту. Останні, до речі, пообіцяли, що скульптура Городецького стане лише початком проекту вшанування пам'яті видатних людей. Наступний пам'ятник збираються встановити композитору Артемію Веделю. «Більше десяти років скульптурний портрет Веделя стоїть у майстерні покійного скульптора Грицюка, і ніхто не хоче братися за його встановлення», — розповів начальник Головного управління культури столиці Олександр Биструшкін. І запевняє, що скульптура Артемія Веделя може прикрасити Київ уже до Дня незалежності України. «Ми довго тримали діляночку біля Музичного театру дітей та юнацтва на Подолі», — ділиться Олександр Павлович. І додає, що цей пам'ятник буде унікальним не тільки для Києва, а й для всієї України. «Ведель там у такому розшарпаному пориві. Скульптура виконана в імпресіоністичному стилі, не схожа на жоден київський пам'ятник — без притаманної їм помпезності», — додає пан Биструшкін.
Після Веделя прийде черга київського мецената Терещенка, потім — мистецтвознавця Михайла Дегтярьова. Є думка спорудити пам'ятник і Пантелеймонові Кулішу разом з Іваном Пулюєм та Іваном Нечуй-Левицьким як першим перекладачам Біблії.