Учора голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов представив план розвитку столиці до 2025 року. Головна мета, за його словами, — наблизити Київ до рівня розвитку європейських країн. Для цього столична влада залучила іноземних фахівців, котрі брали участь у подібних проектах, проте — «робили» нове обличчя Берліна, Санкт–Петербурга, Гонконгу. «Наша столиця відстає від темпів розвитку головних міст СНД на 10—15 років. А ще 20 років тому все було навпаки», — поскаржився напередодні в інтерв’ю муніципальній газеті «Вечірній Київ» Олександр Попов.
Для вирішення такої амбітної задачі потрібні не лише матеріальні ресурси, а й структурні зміни. Щодо першого, то, за даними вже згаданого видання, на початкові кроки наближення Києва до рівня європейських міст заплановано витратити 1,5 млрд.гривень. Цього мало. Тож, за словами пана Попова, «ми шукаємо нові шляхи залучення фінансів». Щодо другого, то КМДА планує вдягнути «шапку Мономаха»: «буде правильно, якщо статус виконавчого органу в Києві буде піднято до рівня міністерства», думає Попов. Скорочення управлінських кадрів, економія ресурсів — усе це теж у планах. Врешті, мріє голова КМДА, за найближчі 15 років «ми зможемо подвоїти нашу економіку, і зростання валового регіонального продукту на рік складатиме 6,5%». Чи можна цього досягнути? — риторично питає Попов. І сам відповідає: можна, он Варшава, польська столиця, за останню п’ятирічку розвивається з показником ВРП 7,9%.
Звісно, план розвитку столиці орієнтовано не лише на красиву картинку, а й на зручність громадян Києва. Адміністрація міста заявляє про намір збільшити площу зелених зон, озеленити спальні райони, набудувати у них достатньо дитсадків та шкіл. А історичний центр, попри планову реконструкцію міста, нарешті вже ніхто не чіпатиме — Хрещатик та прилеглі вулиці не піддаватимуть реконструкції, обіцяють заборонити забудову біля архітектурних пам’яток, що взяті під егіду ЮНЕСКО, — Святої Софії та Лаври.
Детальніше про план розвитку Києва читайте в найближчих числах «УМ».